www.polskieradio.pl

W piątkowej serii spotkań rozgrywanych w ligach zagranicznych wystąpiło kilku polskich zawodników. Najbardziej z nich wszystkich wyróżnił się Grzegorz Krychowiak, który zobaczył czerwoną kartkę w derbowym starciu z Dynamo Moskwa.

Bez wątpienia, z punktu widzenia polskiego kibica najciekawsze były derby Moskwy. Niestety, ich negatywnym bohaterem okazał się Grzegorz Krychowiak. Wypożyczony z PSG reprezentant Polski niemal z marszu stał się podstawowym zawodnikiem Łokomotiwu. Derbów  z Dynamem nie może jednak uznać za udanych, z powodu czerwonej kartki otrzymanej w 66. minucie meczu. Wybrany piłkarzem Sierpnia w Łokomotiwie Krychowiak zobaczył dwie żółte kartki, przez co przedwcześnie zakończył swój występ, jednocześnie osłabiając swój zespół. Na jego szczęście wynik w tym meczu nie uległ już zmianie. Remis 1:1 powoduje, że mistrz Rosji zajmuje obecnie zaledwie ósme miejsce w lidze. W Łokomotiwie nie wystąpił z kolei kontuzjowany Maciej Rybus. W drużynie Dynama wystąpili nasi “starzy znajomi” – Abdul Aziz Tetteh i Fedor Černych. Więcej o tym meczu tutaj.

Kolejne 90 minut w swoich zespołach rozegrali Łukasz Piszczek i Rafał Gikiewicz. Ich zespoły kolejno wygrały i zremisowały swoje spotkania. Kolejne minuty w Łudogorcu Razgrad zanotowali Jacek Góralski i Jakub Świerczok. Co może martwić, oboje rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych mistrza Bułgarii, a na boisku pojawili się w drugiej połowie spotkania.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC – Championship) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z West Bromwich Albion.

Austria

Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer AC – druga liga) – wszedł na boisko w 83. minucie wygranego 1:0 meczu ligowego z SV Ried.

Bułgaria

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 85. minucie wygranego 2:1 meczu ligowego z Wereją.

Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 60. minucie wygranego 2:1 meczu ligowego z Wereją.

Francja

Damien Perquis (Gazélec Ajaccio – 2. liga francuska) – zszedł w przerwie przegranego 1:4 meczu ligowego z Brest.

Irlandia

Arkadiusz Mamala (Galway United FC – druga liga) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Wexfordem.

Japonia

Krzysztof Kamiński (Júbilo Iwata – J-League, Ekstraklasa) – zagrał cały mecz, jego drużyna zremisowała 1:1 z C-Osaka.

Niemcy

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund – Bundesliga) – 90 minut w wygranym 3:1 ligowym meczu z Eintrachtem Frankfurt.

André Dej (SSV Jahn Regensburg – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową. Jego zespół przegrał 0:2 z Dynamo Drezno. Dej czeka na debiut w nowym zespole.

Rafał Gikiewicz (1. FC Union Berlin – 2. Bundesliga) – 90 minut w zremisowanym 2:2 meczu ligowym z MSV Duisburg.

Rafał Koczor (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:2 z Eintrachtem Braunschweig.

Wojciech Sadlowski (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 mecz ligowy z Eintrachtem Braunschweig. Sadlowski czeka na debiut w nowym zespole.

Rosja

Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – dostał czerwoną kartkę w 66. minucie zremisowanego 1:1 derbowego meczu z Dynamo Moskwa.

Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – z powodu urazu poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Dynamo Moskwa.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC – Ekstraklasa) – wystąpił w wygranym 2:0 meczu ligowym z Llanelli.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *