Arkadiusz Milik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Po sobotniej posusze strzeleckiej, w niedzielę wykazali się ci, na których zawsze można liczyć. Arkadiusz Milik strzelił dwie bramki dla Napoli, Piotr Zieliński dołożył jedno trafienie, a ich Napoli rozgromiło w lidze 4:0 Parmę. Udany powrót na boisko zaliczył Kamil Wilczek. Po jego golu i asyście Brøndby wygrało 2:1 z Randers i awansowało na trzecie miejsce w lidze.

Mecz Napoli z Parmą został absolutnie zdominowany przez Polaków. Neapolitańczycy zdecydowanie wygrali aż 4:0, a Polacy mieli udział przy trzech bramkach. Wynik spotkania w 19. minucie meczu otworzył Piotr Zieliński. Swoją czwartą bramkę w tym sezonie Serie A Polak strzelił po podaniu Elseida Hysaja i ładnym uderzeniu z ostrego kąta przy dalszym słupku bramki rywali. Swoim kunsztem w 36. minucie meczu popisał się Arkadiusz Milik, który bardzo sprytnym uderzeniem z rzutu wolnego zaskoczył rywali. Popularny “Arkadiuszo” w drugiej połowie wykorzystał stratę Parmy i bardzo ładnym uderzeniem lewą nogą strzelił czternastą bramkę w tym sezonie. Kropkę nad i postawił w 82. minucie Adam Ounas, który dwie minuty wcześniej zmienił Milika. Po 25 kolejkach Napoli zgromadziło 56 punktów i zajmuj drugie miejsce, mając jednocześnie stratę aż 13 punktów do przewodzącego lidze Juventusu. Za tydzień podopieczni Carlo Ancelottiego będą mieli szansę do zmniejszenia tej straty w bezpośrednim pojedynku.

Bardzo udany powrót na duńskie boiska zaliczył Kamil Wilczek. 31-letni napastnik za uderzenie rywala łokciem musiał pauzować przez trzy spotkania, przez co nie mógł wystąpić w dwóch tegorocznych spotkaniach duńskiej ekstraklasy. Kara na szczęście już się skończyła, przez co Brøndby zaczęło wygrywać. Bez Wilczka jego zespół przegrał dwa mecze a jedno zremisował. Polak w pierwszej połowie zaliczył asystę przy bramce, którą strzelił Hany Mukhtar. Sam Wilczek trafił do siatki w drugiej połowie, skutecznie wykonując rzut karny. Była to jego 14. ligowa bramka w tym sezonie, co plasuje go na trzeciej pozycji w klasyfikacji strzelców. Na tej samej pozycji po 23 rozegranych kolejkach znajduje się Brøndby.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Arsenalem.

Marcin Bułka (Chelsea FC – Premier League) – poza kadrą na przegrany po rzutach karnych finał Carabao Cup z Manchesterem City.

Belgia

Jakub Piotrowski (KRC Genk – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Antwerpią.

Bartosz Kapustka (Oud-Heverlee Leuven – druga liga) – wszedł na boisko w 77. minucie wygranego 3:1 ligowego meczu z Tubize.

Chorwacja

Damian Kądzior (GNK Dinamo Zagrzeb – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 67. minucie wygranego 3:0 ligowego meczu z Osijekiem.

Cypr

Jakub Kosiorek (Énossis Néon Paralimníou – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:3 ligowy mecz z AEK-iem Larnaka.

Dania

Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF – Ekstraklasa) – gol i asysta w wygranym 2:1 ligowym meczu z Randers FC. Wilczek zszedł z boiska w 88. minucie.

Rafał Kurzawa (FC Midtjylland – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Århus GF.

Kamil Grabara (Århus GF – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z FC Midtjylland.

Francja

Kamil Glik (AS Monaco FC – Ligue 1) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 2:0 ligowym meczu z Olympique Lyon.

Igor Lewczuk (Bordeaux – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Nantes.

Grecja

Karol Świderski (PAÓK – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 88. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Arisem.

Hiszpania

Paweł Kieszek (Málaga CF – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Deportivo La Coruña.

Paweł Florek (CD Badajoz – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Marbellą.

Holandia

Bartłomiej Urbański (Willem II Tilburg – Eredivisie) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z AZ Alkmaar.

Niemcy

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund – Bundesliga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 3:2 ligowy mecz z Bayerem Leverkusen.

Adrian Stanilewicz (Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 2:3 ligowy mecz z Borussią Dortmund.

André Dej (SSV Jahn Regensburg – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z HSV.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Würzburger Kickers.

Rosja

Maciej Wilusz (FK Rostow – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 1:0 rewanżowy mecz 1/4 finału Pucharu Rosji z FK Krasnodar.

Turcja

Michał Pazdan (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Erzurum BB.

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü– druga liga) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Ankarasporem.

Włochy

Wojciech Szczęsny (Juventus – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Bologną.

Arkadiusz Milik (SSC Napoli – Serie A) – strzelił dwie bramki i dostał żółtą kartkę w wygranym 4:0 ligowym meczu z Parmą. Grał do 80. minuty meczu.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – strzelił gola w wygranym 4:0 ligowym meczu z Parmą. Zieliński został zmieniony w 75. minucie meczu.

Karol Linetty (UC Sampdoria – Serie A) – z powodu pauzy za żółte kartki nie zagrał w wygranym 1:0 meczu ligowym z Cagliari.

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – wszedł na boisko w 80. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Cagliari.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Juventusem.

Paweł Jaroszyński (Chievo Verona – Serie A) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu z Genoą.

Mariusz Stępiński (Chievo Verona – Serie A) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu z Genoą.

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu ligowym z Sassuolo.

Tomasz Kupisz (AS Livorno Calcio – Serie B) – wszedł na boisko w 66. minucie wygranego 1:0 meczu ligowego z Venezią.

Davide Mastaj (Trapani Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z Cavese.