Oko na rodaka: Jakub Kamiński i spółka rozbili Bochum

vfl-wolfsburg.de

Drugim golem w tym sezonie niemieckiej Bundesligi Jakub Kamiński przysłużył się do wysokiej wygranej Wolfsburga nad Bochum. W Izraelu trzeciego gola w tym sezonie zdobył natomiast Patryk Klimala.

Jakub Kamiński z drugim golem w Bundeslidze

W zdecydowanie wygranym spotkaniu z VfL Bochum Jakub Kamiński strzelił swojego drugiego gola na boiskach niemieckiej Bundesligi. Występujący w Wolfsburgu reprezentant Polski w 21. minucie otrzymał prostopadłe podanie od Felixa Nmechy i bardzo pewnym uderzeniem przechytrzył Manuela Riemanna. “Wilki” ostatecznie wygrały na wyjeździe aż 5:1. Ich zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe, ale w drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Jonas Wind.

Kamiński grał do 79. minuty. Wówczas na boisku zastąpił go Nicolas Cozza. Po drugiej stronie boiska zabrakło Jacka Góralskiego. Środkowy pomocnik w tym sezonie Bundesligi zagrał tylko czterokrotnie. Po raz ostatni mogliśmy obserwować go 25 lutego, gdy wszedł z ławki w 87. minucie.

Patryk Klimala wciąż w walce o mistrzostwo

Trzeciego gola w barwach Hapoelu Beer Szewa zdobył natomiast Patryk Klimala. Napastnik, który do izraelskiej ekstraklasy trafił zimą, w 54. minucie pokonał bramkarza Hapoelu Jerozolima. To trafienie pomogło jego drużynie w odniesieniu zwycięstwa 2:1. Hapoel Beer Szewa umocnił się na pozycji wicelidera i wciąż jest w grze o mistrzostwa Izraela. Zadanie będzie jednak trudne – zespół Polaka na cztery kolejki przed końcem ma cztery punkty straty do Maccabi Hajfa. Lider swoje spotkanie w ramach 32. kolejki rozegra w niedzielę.

Mikołaj Reclaf i Dawid Szczepaniak spadają z ligi

Porażką 2:3 z walijską ekstraklasą żegna się Dawid Szczepaniak. Flint Town United FC, którego zawodnikiem jest 23-letni bramkarz, uległ na wyjedzie Pontypridd Town i przez zwycięstwo Aberystwyth Town w równolegle rozgrywanym spotkaniu zajął przedostatnie miejsce w tabeli, co oznacza bezpośrednią relegację na drugi szczebel rozgrywkowy. Szczepaniak ten mecz oglądał z perspektywy ławki rezerwowych. W tym sezonie 23-letni polski bramkarz zagrał w sześciu spotkaniach ligowych. W jednym z nich Szczepaniak obronił rzut karny.

Z włoskiej Serie C spadł natomiast klub Mikołaja Reclafa. I to pomimo zwycięstwa. Piacenza pokonała u siebie 1:0 LR Vicenza, lecz pozostałe wyniki ułożyły się tak niekorzystnie, że zespół Polaka stracił szansę na utrzymanie w lidze. Reclaf, który do Piacenzy trafił zimą z Paganese Calcio, nie zdołał zanotować choćby jednego występu na boiskach Serie C.

Czerwona kartka w Pucharze Wysp Owczych

Po przygodzie w drugiej lidze Kambodży Chris Jastrzembski wrócił na “stare śmieci” i wzmocnił występującego w farerskiej ekstraklasie TB Tvøroyri. Pierwsze chwile w nowym klubie są jednak dla niego bardzo trudne. W swoim debiucie Jastrzembski zanotował porażkę 0:7 z Víkingurem, a w sobotnie popołudnie bardzo wcześnie zakończył występ w Pucharze Wysp Owczych. 26-latek już w 32. minucie przegranego 0:1 spotkania z Toftir otrzymał czerwoną kartkę.

Podsumowanie występów polskich zawodników w ligach zagranicznych (22 kwietnia)

Anglia

Matty Cash (Aston Villa FC – Premier League) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Brentfordem.

Oliwier Zych (Aston Villa FC – Premier League) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Brentfordem. Juniorski reprezentant Polski dotychczas nie zadebiutował w pierwszym zespole.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Wigan.

Krystian Bielik (Birmingham City FC – Championship) – 83 minuty w przegranym 0:1 ligowym meczu z Blackpool.

Przemysław Płacheta (Norwich City FC – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 0:3 ligowy mecz ze Swansea.

Jakub Niemczyk (Burton Albion FC – League One) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Derby County.

Maksymilian Stryjek (Wycombe Wanderers FC – League One) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Lincoln.

Bułgaria

Kornel Osyra (Chebyr Pazardżik – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Ardą Kyrdżali.

Czechy

Bartosz Pikul (FK Pardubice – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 71. minucie i dostał żółtą kartkę w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z FC Hradec Králové.

Francja

Adam Buksa (RC Lens – Ligue 1) – wszedł na boisko w 90. minucie wygranego 3:0 ligowego meczu z AS Monaco.

Przemysław Frankowski (RC Lens – Ligue 1) – 89 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z AS Monaco.

Łukasz Poręba (RC Lens – Ligue 1) – wszedł na boisko w 89. minucie wygranego 3:0 ligowego meczu z AS Monaco.

Holandia

Bartosz Białek (SBV Vitesse – Eredivisie) – wszedł na boisko w 80. minucie bezbramkowo zremisowanego ligowego meczu z Excelsiorem Rotterdam.

Paweł Bochniewicz (sc Heerenveen – Eredivisie) – 90 minut w przegranym 2:3 ligowym spotkaniu z Emmen.

Kacper Kozłowski (SBV Vitesse – Eredivisie) – 89 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z Excelsiorem Rotterdam.

Irlandia Północna

Igor Rutkowski (Knockbreda FC – druga liga) – zagrał w zremisowanym 1:1 ligowy meczu z Dergview.

Izrael

Patryk Klimala (Hapoel Beer Szewa – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 2:1 ligowym meczu z Hapoelem Jerozolima. Zszedł z boiska w 72. minucie.

Japonia

Jakub Słowik (FC Tokyo – J-League) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Hiroshimą.

Niemcy

Jacek Góralski (VfL Bochum – Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 1:5 ligowy mecz z Wolfsburgiem.

Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg – Bundesliga) – strzelił gola w wygranym 5:1 ligowym meczu z Bochum. Grał do 79. minuty.

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z 1. FC Nürnberg.

Michał Karbownik (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – 85 minut i żółta kartka w przegranym 0:2 ligowym meczu z 1. FC Nürnberg.

Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z 1. FC Nürnberg.

Damian Michalski (SpVgg Greuther Fürth – 2. Bundesliga) – 76 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Hansą Rostock.

Martin Kobylański (TSV München von 1860 – 3. Liga) – wszedł na boisko w 84. minucie wygranego 2:0 ligowego meczu z SpVgg Bayreuth.

David Kopacz (FC Ingolstadt 04 – 3. Liga) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Viktorią Köln.

Adrian Małachowski (SV Waldhof Manheim – 3. Liga) – 78 minut i żółta kartka w przegranym 1:2 ligowym meczu z Dynamem Drezno.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. Liga) – wszedł na boisko w 81. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z MSV Duisburg.

Robert Ziętarski (VfB Oldenburg – 3. Liga) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z rezerwami SC Freiburg.

Rumunia

Adrian Cierpka (Concordia Chiajna – druga liga) – zagrał w wygranym 1:0 ligowym meczu z Progresulem Spartac.

Kamil Wiktorski (FC Buzău – druga liga) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu ze Steauą Bukareszt.

Słowacja

Franciszek Wróblewski (FK Humenné – druga liga) – zszedł w przerwie przegranego 1:2 ligowego meczu ze Slavojem Trebišov.

Uzbekistan

Przemysław Banaszak (Paxtakor Toshkent – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z AGMK.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 76. minucie wygranego 4:1 ligowego meczu z Connah’s Quay.

Dawid Szczepaniak (Flint Town United FC – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 2:3 z Pontypridd Town i stracił szansę na utrzymanie.

Włochy

Bartłomiej Drągowski (Spezia Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Sampdorią.

Karol Linetty (Torino FC – Serie A) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 ligowym meczu z Lazio.

Krzysztof Piatek (Salernitana – Serie A) – wszedł na boisko w 88. minucie wygranego 3:0 ligowego meczu z Sassuolo.

Arkadiusz Reca (Spezia Calcio – Serie A) – wszedł na boisko w 79. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Sampdorią.

Przemysław Wiśniewski (Spezia Calcio – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Sampdorią.

Szymon Żurkowski (Spezia Calcio – Serie A) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Sampdorią

Adrian Benedyczak (Parma Calcio 1913 – Serie B) – 67 minut i żółta kartka w wygranym 2:1 ligowym meczu z Cagliari.

Kamil Glik (Benevento Calcio – Serie B) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Palermo.

Filip Jagiełło (Genoa – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 1:0 w lidze z Cittadellą.

Mateusz Kowalski (Parma Calcio 1913 – Serie B) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Cagliari.

Krzysztof Kubica (Benevento Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Palermo.

Patryk Peda (SPAL 2013 – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Modeną.

Mateusz Praszelik (Cosenza Calcio – Serie B) – wszedł na boisko w 70. minucie bezbramkowo zremisowanego ligowego meczu z Perugią.

Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio – Serie B) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Südtirolem.

Szymon Fyda (FC Arzignano Valchiampo – Serie C) – wszedł na boisko w 60. minucie przegranego 2:3 ligowego meczu z Renate.

Mikołaj Reclaf (Piacenza Calcio – Serie C) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z LR Vicenza. Jego zespół stracił szansę na utrzymanie w lidze.

Wyspy Owcze

Chris Jastrzembski (TB Tvøroyri – Ekstraklasa) – dostał czerwoną kartkę w przegranym 0:1 meczu Pucharu Wysp Owczych z B68 Toftir.

Michał Przybylski (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 70. minucie wygranego 2:0 meczu Pucharu Wysp Owczych z KÍ.