Oko na rodaka: Bramki Karola Świderskiego i Łukasza Adamczyka

facebook.com

Sobota przebiegła pod znakiem dwóch trafień Polaków. Pierwszego gola w naszym cyklu w 2020 roku strzelił w Irlandii Północnej Łukasz Adamczyk. Później kolejne ligowe trafienie w derbowym starciu zanotował Karol Świderski.

Karol Świderski kontynuuje świetną passę. W dzisiejszym, derbowym starciu z Árisem 22-letni napastnik strzelił swojego dziewiątego gola w trwającym sezonie greckiej ekstraklasy. Polak w 10. minucie wykorzystał błąd bramkarza rywali, który “wypluł” piłkę po strzale z dystansu i z bliska dobił ją, wyprowadzając tym samym PAÓK na prowadzenie. Dla jego zespołu był to jednak dobry, fatalnego początek. Rywale ostatecznie rozbili PAÓK aż 2:4, co oznacza pierwszą porażkę PAÓK-u w tym sezonie ligowym. Świderski i jego koledzy skapitulowali dopiero w 17. kolejce. Sam Świderski nie dograł meczu do końca, w 72. minucie zastąpił go Chuba Akpom. Z ciekawostek, w barwach Árisu zagrało dwóch byłych piłkarzy Wisły Kraków – Julián Cuesta i Fran Vélez. Ten drugi nawet strzelił jednego z goli.

W V rundzie Pucharu Irlandii Północnej byliśmy świadkami polskiego pojedynku. Ballyclare Comrades FC, którego piłkarzem jest Łukasz Adamczyk zagrał z Harland & Wolff Welders FC w którym występuje Łukasz Gwiazda. Ten drugi rozpoczął mecz w wyjściowym składzie swojego zespołu, natomiast Adamczyk wszedł na boisko w 63. minucie przy stanie 1:0 dla H&W. Jego wejście na boisko całkowicie zmieniło obraz gry. Doświadczony, 37-letni napastnik pięć minut później strzelił wyrównującego gola, natomiast w doliczonym czasie gry asystował przy zwycięskim trafieniu autorstwa Adama Graya. Za swoje dokonania Adamczyk został uhonorowany nagrodą zawodnika spotkania.

Podsumowanie występów polskich zawodników

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 mecz III Rundy Pucharu Anglii z Huddersfield.

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 4:0 mecz III rundy Pucharu Anglii z Luton Town.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – 90 minut w wygranym 3:0 meczu III rundy Pucharu Anglii z Newport County.

Kamil Grabara (Huddersfield Town AFC – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 0:3 mecz III rundy Pucharu Anglii z Southampton.

Kamil Grosicki (Hull City AFC – Championship) – wszedł na boisko w 61. minucie wygranego 3:2 meczu III rundy Pucharu Anglii z Rotherham United.

Francja

Kamil Glik (AS Monaco – Ligue 1) – 90 minut w wygranym 2:1 meczu 1/32 finału Pucharu Francji ze Stade de Reims.

Rafał Kurzawa (Amiens SC – Ligue 1) – poza kadrą meczową na przegrany po rzutach karny mecz 1/32 finału Pucharu Francji ze Stade Rennes.

Grecja

Karol Świderski (PAÓK – Ekstraklasa) – strzelił gola w przegranym 2:4 ligowym meczu z Árisem Saloniki. Grał d0 72. minuty.

Hiszpania

Marcel Lizak (RCD Espanyol B – trzecia liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz derbowy z rezerwami FC Barcelona.

Krzysztof Sendorek (CD Izarra – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:3 z CD Guijuelo.

Irlandia Północna

Łukasz Adamczyk (Ballyclare Comrades FC – druga liga) – strzelił gola i zaliczył asystę w wygranym 2:1 meczu V rundy Pucharu Irlandii Północnej z Harland & Wolff Welders FC. Wszedł na boisko w 63. minucie.

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders FC – druga liga) – 90 minut w przegranym 1:2 meczu V rundy Pucharu Irlandii Północnej z Ballyclare Comrades FC.

Portugalia

Adam Dźwigała (CD Aves – Ekstraklasa) – 71 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 ligowym meczu z CD Santa Clara.

Tomasz Kucz (Vitória SC Guimarães – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na ligowy mecz z Benfiką.