Oficjalnie: Siem de Jong zagra w MLS

fot. foxsports.com

31-letni Siem de Jong został nowym zawodnikiem FC Cincinnati. Do klubu z MLS dołączył na zasadzie wolnego transferu z Ajaxu Amsterdam.

Siem de Jong od najmłodszych lat związany był z Ajaxem. To tam stawiał pierwsze kroki w seniorskiej piłce. W stołecznym klubie występował do 2014 roku, kiedy to odszedł do Newcastle United. Jego przygoda w Anglii nie okazała się zbyt udana i po trzech latach zdecydował się na powrót do Amsterdamu. W barwach holenderskiego klubu rozegrał w sumie 277 spotkań, w których zdobył 88 bramek i zaliczył 52 asysty.

Ostatnie miesiące były dla niego trudnym czasem, ponieważ stracił miejsce w pierwszym zespole Ajaxu. W tym sezonie wybiegł na murawę zaledwie dziewięć razy, trzykrotnie pakując piłkę do siatki.

Kiedy FC Cincinnati przedstawiło mi swój plan rozwoju klubu i tego, jak chcą budować tutaj zespół w nadchodzących latach, czułem, że będzie to dla mnie dobre doświadczenie – powiedział de Jong. – Mam nadzieję, że mogę pomóc klubowi i zawodnikom zbudować tutaj coś wyjątkowego – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi