Oficjalnie: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław

slaskwroclaw.pl

Śląsk Wrocław pozyskał 18-letniego Mateusza Maćkowiaka z RB Lipsk. Jego umowa z WKS-em obowiązywać będzie do końca czerwca 2023 roku.

Po niespełna dwóch latach spędzonych w młodzieżowych zespołach wicemistrza Niemiec lewy obrońca zdecydował się na powrót do Polski. Mateusz Maćkowiak jest wychowankiem Warty Poznań, zaś przed wyjazdem do  naszych zachodnich sąsiadów szlifował umiejętności w Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. – Cieszymy się, że do Śląska dołączył tak perspektywiczny zawodnik. Zależy nam, aby Mateusz rozwijał się krok po kroku, spokojnie poznając filozofię pracy trenera Vitezslava Laviczki. Dysponuje dużym potencjałem i przy stałych postępach może w przyszłości być mocnym punktem WKS-u – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

– Od pierwszego dnia spędzonego w klubie poczułem, że chciałbym tu grać. Organizacja stoi na bardzo wysokim poziomie, mam tutaj wszystko, aby się rozwijać i wykonać kolejny krok naprzód – stwierdził Maćkowiak. Obrońca będzie występował z numerem 26 na koszulce.

źródło: slaskwroclaw.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi