Oficjalnie! Saïd Benrahma piłkarzem West Ham United

Klub West Ham United poinformował o podpisaniu kontraktu ze skrzydłowym, Saidem Benrahmą. Algierczyk w przeszłości reprezentował Brentford.

Saïd Benrahma już od długiego czasu był łakomym kąskiem dla elity angielskich klubów. Do udanych może zaliczyć przede wszystkim dwa poprzednie sezony. Będąc zawodnikiem Brentford, we wszystkich rozgrywkach wykręcał naprawdę imponujące liczby. W łącznie 91 meczach, zdobył 28 goli i zaliczył 27 asyst. Tak wielki talent nie mógł nie przejść szerokim echem.

Wobec takiego rozkwitu formy, na wypożyczenie z opcją wykupu zdecydował się West Ham. Drużyna Łukasza Fabiańskiego, wiązała z nowym zawodnikiem wielkie nadzieje. Jednak rzeczywistość ostro weryfikuje Algierczyka. W tym sezonie ma na swoim koncie zaledwie dwa gole i tyle samo asyst. Może nie jest to tragiczny bilans, ale na pewno lekko rozczarowujący. Pamiętajmy, że nie od razu Rzym zbudowano i może zwyczajnie trzeba dać mu chwilę na ustabilizowanie dyspozycji i zawiązanie nici porozumienia z nowymi kolegami.

Podobnego zdania są władze West Hamu, które zdecydowały się na definitywny wykup piłkarza. Kwota transferu wynosi około 20 milionów funtów.

Poniżej przedstawiamy oficjalny komunikat wydany przez angielską drużynę:

– West Ham United z przyjemnością potwierdza, że Said Benrahma dołączył do klubu. Ofensywny piłkarz z Algierii z Młotami przebywał na rocznym wypożyczeniem. Teraz 25-latek złożył podpis na papierze, więc związał się kontraktem z Młotami do 2026 roku.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *