Oficjalnie: Roy Hodgson wraca do Crystal Palace

Crystal Palace

Roy Hodgson został nowym (starym) szkoleniowcem Crystal Palace. Klub za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że umowa z 75-latkiem będzie ważna do końca bieżącego sezonu.

Roy Hodgson wraca do klubu, który doskonale zna i kocha. Anglik nigdy nie ukrywał faktu, że londyńskiej drużynie kibicował w dzieciństwie. W przeszłości prowadził “Orły” przez prawie cztery lata. Miało to miejsce od września 2017 roku do czerwca 2021 roku. Jego bilans punktowy w londyńskiej drużynie był mierny, wynosił zaledwie 1.22 punktów na mecz.

Jednak słabe punktowanie nie znięchęciło Crystal Palace na ponowne zatrudnienie doświadczonego szkoleniowca, który od końca czerwca 2022 pozostawał bezrobotny. Ostatnim zespołem prowadzonym przez niego był Watford.

Roy Hodgson został menadżerem Crystal Palace do końca sezonu. Paddy McCarthy będzie jego asystentem. Deam Kiely pozostanie na stanowisku bramkarzy.

Przewodniczący Steve Parish powiedział: – Chciałbym powitać Roya i Raya z powrotem w klubie. Oczywiście znajdujemy się w bardzo trudnym okresie, ale wierzymy, że doświadczenie Roya i Raya, wiedza o klubie i zawodnikach, wraz z Paddym, mogą pomóc w walce o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej – czytamy.

Roy Hodgson również wypowiedział się po powrocie do klubu: Powrót do klubu jest dla mnie zaszczytem, Palace zawsze tak wiele dla mnie znaczył. Naszym jedynym celem jest teraz wygrywanie meczów i zdobywanie punktów niezbędnych do zapewnienia sobie utrzymania w Premier League. Crystal Palace jest znany ze swojego ducha walki i nie mam wątpliwości, że wszyscy nasi kibice będą walczyć razem z nami, począwszy od wizyty w Leicester City w sobotę – przyznał Anglik.

Wraz z dołączeniem Paddy’ego McCarthy’ego do pierwszego zespołu trenerskiego, Darren Powell zostanie głównym trenerem U21.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.