Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Podąży śladem Mateusza Klicha

Bogusza

Mateusz Bogusz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Dziennikarz “Relevo”, Matteo Moretto, przekazał informacje, że Mateusz Bogusz przenosi się do Major League Soccer. UD Ibiza osiągnęła  porozumienia z Leeds United i zgodziła się na skrócenie wypożyczenia polskiego piłkarza.

Mateusz Bogusz jest wychowankiem Gwiazdy Rudy Śląskiej. Mierzący 175 centymetrów ofensywny pomocnik trafił do Leeds United zimą 2019 roku z Ruchu Chorzów. Według portalu “Transfermarkt” do kasy polskiego klubu wpłynęło 100 tysięcy euro za 21-latka. Rywalizacja w drużynie “Pawi” była na tyle duża, że nasz rodak musiał udać się na wypożyczenia w celu rozwinięcia swoich umiejętności piłkarskich i zdobycia minut boiskowych. Do tej pory w seniorskiej drużynie Leeds United nie zadebiutował.

Wypożyczenia odbywał na zapleczu ligi hiszpańskiej – w UD Logrones (3 liga) oraz UD Ibiza (2 liga), w której jest wypożyczony do dnia dzisiejszego. W zeszłym miesiącu portal “Periodico de Ibiza” przekazał informacje o chęci dołączenie zawodnika do klubu grającego w MLS, ale do transferu nie doszło w zimowym okienku. Polak otrzymał zielone światło od Leeds United na przeprowadzkę do Ameryki, jednak jego transfer został zablokowany przez UD Ibizę. Bogusz jest wypożyczony do zespołu z Ibizy do końca obecnego sezonu. Aby sfinalizować transfer, Leeds United wraz z UD Ibizą musiałyby się na niego zgodzić.

Zwrot akcji

Ostatecznie UD Ibiza się ugięła i skróciła wypożyczenie Bogusza. Oznacza to, że trafi on do do MLS. 21-latek zostanie zawodnikiem Los Angeles Galaxy. Podążył on śladem Mateusz Klicha, który zamienił Leeds United na klub w MLS. 21-latek nie będzie jednym Polakiem w MLS. W rozgrywkach tych uczestniczą: Mateusz Klich, Karol Świderski, Kamil Jóźwiak, czy Jarosław Niezgoda.

 

 

Źródło: Relevo


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.