Oficjalnie: Przed finałem baraży o MŚ w Katarze, zagramy sparing w Glasgow

Liga Narodów , piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Reprezentacja Polski, 24 marca w Glasgow zagra towarzysko ze Szkocją. Pięć dni później czeka nas rywalizacja finałowa o mundial ze Szwecją lub Czechami.

FIFA po naciskach głównie ze strony polskiej federacji zdecydowała o wycofaniu Rosji z półfinału baraży o tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze ze względu na inwazję na Ukrainę.

Czesław Michniewicz poczynił już kroki w przygotowaniach do meczu ze Sborną. Wojna wywołana u naszych wschodnich sąsiadów przez Władimira Putina sprawiła, że rosyjscy piłkarze, jak i inni sportowcy mocno odczuli zbrodniczą decyzję dyktatora.

– 24 marca 2022 roku o godzinie 20:45 reprezentacja Polski zagra w Glasgow mecz towarzyski ze Szkocją. Informację o sprzedaży biletów na spotkanie na Hampden Park podamy w osobnym komunikacie w najbliższych dniach – napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej PZPN – czytamy w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Szkoci wcześniej byli przygotowani do starcia z Ukrainą i ich mecz został przełożony na czerwiec. Selekcjoner Polski powołał już 29 zawodników z klubów zagranicznych, zaś z ekstraklasy najpewniej powoła dodatkowo trzech.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.