Oficjalnie: Pedro Tiba i Mickey van der Hart odchodzą z Lecha Poznań

Tiba

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, 19.07.2020 / fot. Mikołaj Barbanell


Pedro Tiba i Mickey van der Hart nie będą już dłużej zawodnikami świeżo upieczonego mistrza Polski. Lech Poznań nie zdecydował się na przedłużenie wygasających kontraktów z zawodnikami.

Poznański klub postanowił uciąć wszelkie spekulacje, które pojawiały się w ostatnich dniach. Mowa tu przede wszystkim o niejasnej przyszłości Pedro Tiby, który jest łączony z przenosinami do Legii Warszawa. Dziś Lech jasno dał do zrozumienia, że Portugalczyk na pewno nie będzie kontynuował swojej gry w Poznaniu. Środkowy pomocnik trafił do Lecha w 2018 roku. Przez długi czas był on liderem i wiodącą postacią “Kolejorza”. W ostatnim sezonie widzimy go przy Bułgarskiej zdecydowanie mniej, co ma być głównym powodem pożegnania.

 Mickey van der Hart trafił do Poznania rok później niż Tiba, latem 2019 roku. W obecnym sezonie leczył jednak przez dłuższy czas kontuzje. Między słupki wrócił w jego końcowej fazie. Klub jednak zdecydował się na rozejście ze swoim golkiperem i poszukaniu nowych rozwiązań. W Lechu rozegrał on łącznie 72 spotkania. Brak kontaktu dla Holendra oznacza konieczny zakup nowego bramkarza, bądź też postawienie na zawodników z drużyny rezerw.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.