Oficjalnie: Paweł Wszołek zawodnikiem Legii Warszawa

legia.com

27-letni Paweł Wszołek przeszedł pozytywnie testy medyczne i podpisał dwuletnią umowę z Legią Warszawa. Skrzydłowy od maja pozostawał wolnym zawodnikiem, po tym jak odszedł z Queens Park Rangers.

Bardzo się cieszę, że trafiłem do Legii Warszawa. Jest to klub, który zawsze walczy o najwyższe cele. Mam nadzieję, że będę mógł pomóc drużynie. Chcę udowodnić to na boisku – powiedział nowy nabytek klubu ze stolicy. W 2013 roku Paweł Wszołek opuścił Polonię Warszawa i trafił do włoskiej Sampdorii Genua. – Było to ponad sześć lat. Dokształciłem się zarówno jako piłkarz, jak i człowiek. Dużo nauczyłem się pod względem taktycznym. Wyjeżdżając za granicę człowiek się kształci. Teraz będę chciał to pokazać na boiskach ekstraklasy – opowiada 11-krotny reprezentant Polski. Pomocnik będzie występował z numerem 22.

Paweł Wszołek w niedługiej perspektywie będzie dużym wzmocnieniem. To bardzo dobry zawodnik z bogatą przeszłością klubową. Śledziłem jego występy również w reprezentacji Polski, gdzie występował jako skrzydłowy i na tę pozycję na pewno będzie przymierzany. Jest w najlepszym wieku dla piłkarza. Decyzja o ściągnięciu Pawła byłą wspólną decyzją dyrektora sportowego, moją i działu skautingu – mówi trener Legii Warszawa Aleksandar Vuković

Paweł jest zawodnikiem doświadczonym i uniwersalnym. Łączy w sobie cechy motoryczne i siłowe z tymi typowo piłkarskimi, mogącymi podnieść jakość naszego zespołu. Może również występować na kilku pozycjach. Jest piłkarzem ogranym w lidze dużo silniejszej od naszej (ponad 100 spotkań w angielskiej Championship). Liczymy, że szybko wkomponuje się w drużynę, pomoże w wywalczeniu mistrzostwa i Pucharu Polski, co pozwoli mu także wrócić do reprezentacji – mówi dyrektor sportowy Radosław Kucharski.

Legia Warszawa wczoraj niespodziewanie uległa na wyjeździe z płocką Wisłą (0:1). Kolejnym rywalem będzie Cracovia, która jest w wysokiej formie.

źródło: legia.com / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *