Oficjalnie: Niezgoda opuszcza Legię Warszawa

Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jarosław Niezgoda pomyślnie przeszedł testy medyczne w USA i po rozegraniu 60 meczów oraz strzeleniu 29 goli opuszcza Legię Warszawa. Nowym klubem 24-letniego napastnika będzie grające w MLS Portland Timbers.

Jarosław Niezgoda w 20 kolejkach obecnego sezonu PKO Ekstraklasy strzelił 14 goli i jest liderem klasyfikacji najlepszych strzelców. Łącznie w barwach warszawskiej Legii rozegrał 60 spotkań, w których zdobył 29 bramek.

Na Łazienkowską napastnik trafił w styczniu 2016 roku dzięki dobrym występom w II-ligowej Wiśle Puławy. W sezonie 2016/2017 przebywał na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów, dla którego zagrał w Ekstraklasie 28 razy, dziesięciokrotnie wpisując się na listę strzelców. W kolejnych rozgrywkach stanowił o sile warszawskiej Legii i przyczynił się do triumfów w Ekstraklasie oraz Pucharze Polski. W rozgrywkach ligowych trafił do siatki rywali 13-krotnie.

Nowy klub Niezgody, Portland Timbers, był mistrzem MLS w 2015 roku, a w ostatnim sezonie zajął szóste miejsce w fazie zasadniczej Konferencji Zachodniej, kończąc rozgrywki w pierwszej rundzie fazy play-off.

– – – – –

Dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski o transferze Jarosława Niezgody:

Bardzo dziękuję Jarkowi za cztery lata spędzone z nami, tytuły, bramki i emocje, które w nas zostawił. Każdy, kto miał okazję z nim pracować potwierdzi, że to nie tylko wyjątkowy piłkarz, ale i intrygująca osobowość. Chłopak, który może jeszcze wiele w piłce osiągnąć. Mogę zdradzić, że zespół z Portland już w dwóch ostatnich okienkach był zdecydowany na transfer Jarka, ale dopiero teraz doszedł on do skutku. Żałujemy, że nie udało nam się pracować razem do zakończenia trwającego sezonu. Zwłaszcza, że wkład Jarka w wyniki naszego zespołu jest bezdyskusyjny. Jego postawa i jesienne bramki bardzo pomogą nam w drodze po odzyskanie Mistrzostwa Polski. Obserwując Jarka jeszcze od czasu gry w Wiśle Puławy do dzisiaj, moim zdaniem wydaje się być aktualnie w najlepszej dyspozycji. Dzięki temu ma wszelkie predyspozycje, żeby zostać wiodącą postacią w swoim nowym zespole i wyróżniającym się piłkarzem w MLS.  Z bólem głowy, ale i ze zrozumieniem podchodzę do decyzji Jarka o zmianie barw klubowych. Tak, jak na początku naszej współpracy, tak i dzisiaj trzymam za niego kciuki i życzę powodzenia.

Źródło: Legia Warszawa


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *