Oficjalnie: Mistrz Polski z Lechem Poznań z 2015 roku wraca do Kolejorza

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Lech Poznań oficjalnie poinformował o podpisaniu kontraktu z Szymonem Pawłowskim. Będzie to jego kolejny powrót na ulicę Bułgarską. Tym razem wraca w nowej roli.

Szymon Pawłowski związał się umową z “Kolejorzem” do końca czerwca 2024 roku. Klub przekazał, że ofensywny zawodnik dołączy teraz do drugoligowych rezerw i liczy, że 36-latek wesprze swoich młodszych kolegów swoim bogatym doświadczeniem oraz umiejętnościami piłkarskimi.

Druga drużyna Lecha Poznań występuje  w 2. lidze (3. poziom rozgrywkowy). Ogrywają się tam zarówno prosperujący piłkarze, jak Ci, którzy nie mieszczą w składzie meczowej pierwszej drużyny.

Pawłowski pierwszy raz trafił do Poznania z Zagłębia Lubin. Z “Kolejorzem” zdobył tytuł mistrza Polski w sezonie 2014/2015. W niebiesko-białych barwach wystąpił łącznie w 153 meczach, w których zdobył 27 goli i zaliczył 30 asyst. Jego przygoda z klubem, który mieści się przy ulicy Bułgarskiej zakończyła się w 2018 roku. Następnie przeniósł się on do Zagłębia Sosnowiec, w którym uzbierał 137 występów. Dla Zagłębia zdobył 24 bramki i zanotował 23 asysty.

Zbigniew Zakrzewski z pionu sportowego Akademii Lecha Poznań podzielił się swoją opinią z oficjalną stroną Lecha Poznań:

Bardzo cieszymy się z faktu, że do naszej młodej drużyny dołączy piłkarz o dużym doświadczeniu, do tego wciąż prezentujący wysoki poziom sportowy. Podążamy dobrze znaną nam drogą, która zakłada otoczenie młodych zawodników naszej akademii graczami dysponującymi większym ograniem. Ci wchodzący do seniorskiej piłki wychowankowie często mogą się od nich wiele nauczyć i nie mowa tu tylko o kwestiach boiskowych, ale także samego podejścia do futbolu czy zachowania w trudnych momentach. Liczymy, że Szymon wspomoże w tym wszystkim naszą młodzież i podobnie jak we wcześniejszych latach Darek Dudka, Grzesiek Wojtkowiak czy Sergey Krivets potwierdzi swoją sportową klasę także na murawie – zakończył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.