Oficjalnie: Mauricio Pochettino zwolniony z Tottenhamu!

mauricio pochettino

fot. standard.co.uk

Tottenham ostatnie miesiące nie może zaliczyć do udanych. Mimo finału Ligi Mistrzów widmo zwolnienia od jakiegoś czasu wisiało nad Mauricio Pochettino. Aż do dziś.

Oficjalna strona klubu z północnego Londynu właśnie ogłosiła, że Mauricio Pochettino oraz jego sztab w postaci Jesusa Pereza, Miguela D’Agostino i Antoniego Jimeneza z dniem dzisiejszym przestali pełnić swoje funkcje w Tottenhamie.

Bardzo niechętnie podjęliśmy decyzję o zmianie i nie była ona podjęta lekko lub w pośpiechu. Niestety wyniki ligowe na koniec zeszłego sezonu, jak i początku obecnego były bardzo rozczarowujące. – powiedział cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu prezes Tottenhamu – Daniel Levy.

Podejmowanie trudnych decyzji ciąży na zarządzie – ta była szczególnie trudna przez wiele pięknych wspomnień z Mauricio i jego sztabem – jednak robimy to, co najlepsze dla klubu. Mauricio i jego sztab zawsze będą częścią naszej historii. Podziwiam go za sposoby na radzenie sobie z trudnościami w postaci ciągłych wyjazdów, gdy nasz nowy stadium był budowie oraz za ciepło i pozytywność, którymi nas zarażał. Zawsze będzie tu mile widziany. – dodał prezes Tottenhamu – Mamy utalentowany skład. Potrzebujemy nowego impulsu i innego spojrzenia, by nasi kibice byli zadowoleni na koniec tego sezonu.

Kariera trenerska Mauricio Pochettino zawiera w sobie tylko 3 kluby. Po przejściu na emeryturę objął Espanyol Barcelona, w którym spędził większość swojej piłkarskiej kariery. W 2012 roku został szkoleniowcem Southampton FC. Po półtorej sezonu przeniósł się do Tottenhamu. Od 2014 roku prowadził klub z północnego Londynu w ponad 290 spotkaniach ze średnią punktów 1,85 na mecz. Jego największym dotychczasowym sukcesem na ławce trenerskiej jest awans do tegorocznego finału Ligi Mistrzów z Kogutami.

Na razie nie wiadomo co się stanie z Pochettino, jak i kto będzie jego zastępcą w Tottenhamie. Zainteresowani usługami Argentyńczyka od dłuższego czasu byli m.in. Manchester United czy Real Madryt. Natomiast, gdy mówiono o nowym trenerze Kogutów wśród nazwisk pojawiali się chociażby Jose Mourinho czy Maximiliano Allegri.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *