Chelsea powalczy z Liverpoolem o norweski talent

Sander Berge

Zdjęcie: http://www.talentshunter.eu/

Chelsea FC dołącza do wyścigu o usługi 21-letniego pomocnika KRC Genk, Sandera Berge. Wcześniej zainteresowanie Norwegiem wyraziło już kierownictwo Liverpoolu.

Berge jest jednym z najlepiej prosperujących zawodników belgijskiej Jupiler Pro League. W tegorocznym sezonie reprezentant Norwegii ma na swoim koncie już 20 występów, w których to dwukrotnie zdołał wpisać się na listę strzelców, a jego Genk plasuje się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Umowa Berge’a wygasa wraz z końcem czerwca 2021 roku i wszystko wskazuje na to, iż nie skorzysta on z możliwości przedłużenia swojego pobytu w Belgii. Na przełomie dwóch ostatnich kampanii Sander był kluczowym elementem układanki trenera Philippe Clementa, który w poprzednim sezonie zdobył z KRC mistrzostwo kraju. Solidne występy znacząco wpłynęły na wzrost wartości zawodnika, którą obecnie szacuje się na 22 miliony €.

W obliczu plotek mówiących o potencjalnym odejściu Adama Lallany z Liverpoolu, zainteresowanie Bergem wydaje się  jak najbardziej uzasadnione. Oprócz Chelsea do walki może wkroczyć również Napoli, które także bacznie przygląda się poczynaniom Norwega.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *