Chelsea powalczy z Liverpoolem o norweski talent

Sander Berge

Zdjęcie: http://www.talentshunter.eu/

Chelsea FC dołącza do wyścigu o usługi 21-letniego pomocnika KRC Genk, Sandera Berge. Wcześniej zainteresowanie Norwegiem wyraziło już kierownictwo Liverpoolu.

Berge jest jednym z najlepiej prosperujących zawodników belgijskiej Jupiler Pro League. W tegorocznym sezonie reprezentant Norwegii ma na swoim koncie już 20 występów, w których to dwukrotnie zdołał wpisać się na listę strzelców, a jego Genk plasuje się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

Umowa Berge’a wygasa wraz z końcem czerwca 2021 roku i wszystko wskazuje na to, iż nie skorzysta on z możliwości przedłużenia swojego pobytu w Belgii. Na przełomie dwóch ostatnich kampanii Sander był kluczowym elementem układanki trenera Philippe Clementa, który w poprzednim sezonie zdobył z KRC mistrzostwo kraju. Solidne występy znacząco wpłynęły na wzrost wartości zawodnika, którą obecnie szacuje się na 22 miliony €.

W obliczu plotek mówiących o potencjalnym odejściu Adama Lallany z Liverpoolu, zainteresowanie Bergem wydaje się  jak najbardziej uzasadnione. Oprócz Chelsea do walki może wkroczyć również Napoli, które także bacznie przygląda się poczynaniom Norwega.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *