Oficjalnie: Maarten Stekelenburg wraca do Ajaxu

fot. skysports.com

Ajax Amsterdam poinformował, że Maarten Stekelenburg został ich nowym piłkarzem. Oznacza to jego powrót do zespołu ze stolicy Holandii po 9 latach przerwy.

Stekelenburg przez ostatnie 4 lata bronił barw Evertonu. Jego obecna umowa wkrótce wygasa, a włodarze angielskiego klubu nie zamierzali rozmawiać o jej przedłużeniu. W związku z tym wiele mówiło się o tym, że piłkarz na koniec swojej kariery wróci do ojczyzny, lecz mało kto spodziewał się, że padnie na Ajax. W kontekście doświadczonego bramkarza mówiło się o mniej prestiżowych klubach, jednak ostatecznie okazało się, że bramkarz trafi do swojego macierzystego klubu.

– Nauczyłem się wiele podczas ostatnich lat, ale teraz nadszedł czas powrotu do Holandii. Przekonamy się, czy trafi się coś pięknego – skomentował kilka dni temu doświadczony golkiper.

37-latek podpisał z Ajaxem umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku. Wejdzie ona w życie pierwszego sierpnia, gdyż obecny sezon Stekelenburg zakończy w Evertonie.

Maarten Stekelenburg to nie tylko dobrze znane nazwisko, ale też bramkarz, który może nam dużo dać. Bruno Varela wrócił do Portugalii, planujemy wypożyczenie Dominika Kotarskiego w celu ogrania go na wyższym poziomie, bardzo w niego wierzymy. Maarten od 1 sierpnia zostanie jednym z trzech bramkarzy pierwszego zespołu. Myślę, że doda jakości na pozycji, a biorąc pod uwagę jego wiek i doświadczenie, zapewni jeszcze lepszą równowagę w zespole – powiedział dyrektor sportowy Marc Overmars


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.