Oficjalnie: Jean-Pierre Nsame w Legii Warszawa

Nsame

Fot. Materiały prasowe/Legia Warszawa

Legia Warszawa we wtorkowy wieczór potwierdziła ściągnięcie nowego napastnika. Ma naprawdę ciekawe CV.

Jean-Pierre Nsame został nowym zawodnikiem stołecznego klubu. Został wypożyczony na następny sezon z opcją wykupu.

To doświadczony Kameruńczyk, związany w ostatnich latach z BSC Young Boys. Jednakże wiosnę kampanii 2023/24 spędził we włoskim Como. To sześciokrotny mistrz Szwajcarii i trzykrotny król strzelców Super League. Ma 31 lat.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt. Wszystko co tu dziś zobaczyłem, zrobiło na mnie duże wrażenie. Mam nadzieję na fantastyczny sezon.  Sprawdzałem informacje o klubie. Wiem, że Legia ma fantastycznych i fanatycznych kibiców. To świetnie. Przyszedłem tutaj, aby wygrywać. W klubie czuć ducha zwycięstwa. Musimy wygrać ligę i puchar. Legia musi wrócić na najwyższe miejsce w Polsce – mówi kameruński napastnik.

– Jean-Pierre Nsame jest bramkostrzelnym napastnikiem, wielokrotnie był najlepszym strzelcem w mocnej lidze szwajcarskiej. Liczymy na to, że w PKO Bank Polski Ekstraklasie będzie robił to w podobny sposób. Zainteresowaliśmy się nim już rok temu. Nsame wpisuje się w profil, którego potrzebujemy. Zależało nam na pozyskaniu napastnika, ponieważ naszym wyjściowym ustawieniem będzie formacja z dwoma takimi piłkarzami. W tym ustawieniu rola ich i wahadłowych będzie kluczowa. Musimy mieć dużą i mocną konkurencję przy naszym sposobie gry – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Źródło: Legia Warszawa/własneDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.