Oficjalnie: Ireneusz Mamrot zwolniony z Jagiellonii Białystok

Ireneusz Mamrot / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

48-letni Ireneusz Mamrot po 2,5-letni pobycie w Jagiellonii Białystok został zwolniony po porażce z Zagłębiem Lubin (0:1). Jego obowiązki do końca roku będzie  pełnił Rafał Grzyb.

Po dwóch porażkach z kolei umowa z trenerem została rozwiązana za porozumieniem stron. Po osiemnastu kolejkach Jagiellonia plasuje się na dziewiątej pozycji ze stratą dziewięciu punktów do lidera. – Ostatnie wyniki nie są takie, jak powinny być. Nie będę od tego uciekał. Na pewno jednak Jagiellonia już zawsze będzie darzona przeze mnie sporym sentymentem. Poznałem tu wielu ludzi i dostałem szansę zebrania dużego doświadczenia na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Za to wszystko chciałbym serdecznie podziękować. W życiu różnie bywa, być może nasze drogi jeszcze kiedyś się zejdą – oświadczył trener Ireneusz Mamrot.

Do końca roku pozostały dwie kolejki, w których “Duma Podlasia” podejmie Lechię Gdańsk oraz zmierzy się na wyjeździe Górnika Zabrze. W obu spotkaniach na ławce trenerskiej zasiądzie Rafał Grzyb, który był dotychczas asystentem Ireneusza Mamrota.

– Chciałbym podziękować trenerowi za walkę do ostatniej chwili o mistrzostwo Polski w pierwszym sezonie jego pracy w Białymstoku, jak również za trud włożony w grę w Pucharze Polski w poprzednim sezonie. Wpływ na dzisiejszą decyzję ma obecna sytuacja, która zupełnie nas nie zadowala i nie odzwierciedla oczekiwań względem zespołu. W związku z tym wspólnie z trenerem przeanalizowaliśmy sytuację i doszliśmy do wniosku, że jest to moment, w którym nasze drogi muszą się rozejść. Do momentu przedstawienia przez nas nowego trenera władzę nad zespołem przekażemy Rafałowi Grzybowi, który doskonale zna sytuację drużyny – tłumaczy Prezes Jagiellonii Białystok, Cezary Kulesza.

źródło: jagiellonia.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *