Oficjalnie: Grzegorz Krychowiak w AEK Ateny

Krychowiak

aekfc.gr


Grzegorz Krychowiak do końca sezonu został wypożyczony do AEK Ateny. Piłkarz z powodu inwazji Rosji na Ukrainę, nie chciał dłużej przybywać w Krasnodarze.

FIFA zgodziła się, by zagraniczni piłkarze występujący w Rosji oraz Ukrainie mogli się przenieść na zasadzie wypożyczeń do końca kampanii. Grzegorz Krychowiak jest szykowany do barażu o mundial w Katarze, ale musi wcześniej zebrać minuty w greckiej ekstraklasie.

W AEK Ateny 32-latek spotka się z Damianem Szymańskim. Przez okres wypożyczenia ma zarobić około 450 tysięcy euro. W Grecji z zespołem postara się zakończyć sezon na trzecim miejscu. W niedzielę AEK zmierzy się w meczu na szczycie z PAOK Saloniki (godz. 18:30).

– Wiedziałem, że chcemy zagrać (ze Szkocją przy.red.), bo muszę sprawdzić np. Grześka Krychowiaka. Zadzwonił do mnie w sobotę i poinformował, że leci do Aten, w niedzielę chce zagrać w meczu ligowym i wtedy podejmiemy decyzję, czy będzie gotowy na finał. Sam powiedział, że jak nie zagra w lidze, to nie widzi się w barażu, bo będzie mu brakowało gry. Dlatego ten mecz jest nam potrzebny – mówił dziś Czesław Michniewicz (za Przegląd Sportowy).


Czesław Michniewicz: Szkocja to odpowiedni rywal, w grę wchodziła reprezentacja Katalonii, RPA, Uzbekistan i Benin


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.