Oficjalnie: Filip Szymczak przejdzie zabieg

lechpoznan.pl

O ogromnym pechu może mówić Filip Szymczak. 18-letni napastnik Lecha Poznań doznał kolejnej kontuzji w tym sezonie, która wyklucza go z gry na kilka tygodni.

Utalentowany napastnik na początku września, w trakcie meczu reprezentacji Polski do lat 19 z Niemcami (1:1) doznał urazu, który wykluczył go z gry na miesiąc. Rehabilitacja przebiegła jednak błyskawicznie i na początku października był już gotowy do gry. Na wybiegnięcie na boisko podczas meczu musiał jednak trochę poczekać, ponieważ rozpoczęła się przerwa na zgrupowanie kadr narodowych.

W czwartek, 29 października Filip Szymczak wyszedł w podstawowym składzie rezerw Lecha na zaległy mecz drugiej ligi z Olimpią Elbląg. Po nieco ponad godzinie gry 18-latek opuścił boisko z powodu kontuzji. Po wykonaniu szczegółowych badań medycznych okazało się, że napastnik doznał urazu stopy. – Niestety, okazało się, że doszło do kontuzji stopy i potrzebny jest zabieg. Napastnika Kolejorza czeka zatem kolejna przerwa w grze. Za dwa tygodnie będzie powoli wprowadzany do treningu indywidualnego. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie mógł wybiec na boisko podczas rywalizacji o punkty – przyznaje profesor Pawlaczyk, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Filip Szymczak przejdzie dziś zabieg kontuzjowanej stopy. Po upływie dwóch tygodni od operacji rozpocznie treningi indywidualne.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.