Oficjalnie: Filip Jagiełło wypożyczony do Brescii

Filip Jagiełło, Agnieszka Bełza / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Filip Jagiełło najbliższe miesiące spędzi na wypożyczeniu we włoskiej Brescii. Piłkarz opuścił tymczasowo Genoę.

Dość niespodziewanie, Filip Jagiełło został wypożyczony do klubu z Serie B. Ostatnie kolejki poprzedniego sezonu Serie A były dla 23-latka obiecujące. Genoa do ostatnich chwil walczyła o utrzymanie, a udział w nim miał właśnie Polak. Jego dobra dyspozycja mogła cieszyć kibiców włoskiego klubu, trenera, ale także polskich kibiców, którzy liczyli aż Jagiełło zacznie grywać w klubie regularnie.

Początek bieżącego sezonu nie jest dla Polaka jednak wymarzony. Kontuzja, która spowodowała jego absencję w pierwszych meczach sezonu pokrzyżowała plany podtrzymania formy z przełomu lipca i sierpnia.

Dość niespodziewanie poinformowano dziś o tym, że najbliższe miesiące Jagiełło spędzi na wypożyczeniu w klubie Serie B – Brescii. W tym sezonie klub z Lombardii zaliczył słaby start. W pierwszych dwóch kolejkach na zapleczu Seria A zdobyli oni zaledwie punkt. Awansowali oni również do kolejnej rundy Pucharu Włoch, przez wygraną walkowerem z Trapani.

Postacią, która będzie mogła pomóc Jagielle we wprowadzeniu do nowej drużyny będzie Jakub Łabojko. Polski pomocnik stał się ważną postacią w środku pola Brescii, w której uzbierał już 165 minut w dwóch spotkaniach. Polscy kibice będą mogli oglądać więc kolejnego Polaka we włoskiej Serie B.

Co ciekawe, polscy piłkarze są najliczniejszą zagraniczną kolonią na zapleczu Serie A. Oprócz Łabojko i Jagiełły, po boiskach drugiej najlepszej ligi we Włoszech biega jeszcze 13 innych polskich piłkarzy. Moda na Polaków na Półwyspie Apenińskim trwa więc w najlepsze.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.