Oficjalnie: Edmond Tapsoba przedłużył kontrakt z Bayerem Leverkusen

bayer04.de

24-letni Edmond Tapsoba przedłużył umowę z Bayerem Leverkusen do czerwca 2028 roku. To kładzie kres wszelkim spekulacjom odnośnie jego przyszłości.

“Kicker” podaje, że nowy kontrakt będzie zawierał klauzulę zwolnienia. Niemieckie media dodaj, iż może wywołać efekt domina i spowodować, że inni kluczowi gracze Leverkusen przedłużą swoje kontrakty. Exequiel Palacios, Jeremie Frimpong i Jonathan Tah są wymieniani w tym gronie.

Tapsoba dołączył do Leverkusen w 2020 roku z Vitorii Guimarães SC za 20 mln euro i od czasu swojego przybycia stanowi kluczowy element obrony. 24-latek był bliski opuszczenia Bay Arena tego lata, ponieważ reprezentant Burkina Faso wzbudził zainteresowanie Tottenhamu Hotspur.

– Postrzegam to jako zaangażowanie w klub, z którym zbudowałem bardzo emocjonalną więź od czasu mojego przybycia w styczniu 2020 roku. Atmosfera w Leverkusen jest dla mnie wyjątkowa. Wsparcie fanów dla zespołu jest fantastyczne. Nasz skład staje się lepszy z roku na rok i jestem całkowicie przekonany, że w Bayerze 04 mam najlepsze warunki na pełną sukcesów przyszłość – powiedział Tapsoba.

– Edmond jest jednym z najlepszych środkowych obrońców w Bundeslidze i z pewnością ma potencjał, aby dostać się na szczyt. Mamy ambitne cele w Leverkusen, które chcemy osiągnąć dzięki tak wspaniałym graczom, jak Edmond Tapsoba. Jego jakość na boisku w połączeniu z ogromną swobodą i spokojem czynią Edmonda czołowym zawodnikiem – wyjawił dyrektor sportowy, Simon Rolfes.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.