Oficjalnie: Craig Dawson na dłużej w West Hamie United

whufc.com

Craig Dawson po zakończeniu trwającego sezonu dołączy na zasadzie transferu definitywnego z Watfordu do West Hamu United. 

Craig Dawson trafił na London Stadium dopiero 12 października 2020 roku. Większość kibiców West Hamu United nie potrafiła zrozumieć, jaki sens miał ten transfer. Początkowo ich obawy były uzasadnione, bo 30-letni środkowy obrońca przez jedenaście kolejek nie wystąpił w żadnym meczu Premier League.

Debiut w zespole ze wschodniego Londynu zaliczył 29 grudnia ubiegłego roku. West Ham zmierzył się z Southampton, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Po tym spotkaniu Anglik zadomowił się w wyjściowym składzie zespołu Davida Moyesa. Craig Dowson rozegrał 15 meczów w Premier League, w których strzelił trzy bramki.

Dzięki rozegraniu odpowiedniej liczby spotkań (15) na angielskich boiskach została uruchomiona klauzula w umowie pomiędzy Watfordem, a Młotami. Na jej mocy, wypożyczenie Anglika zmieniło się w transfer definitywny. Umowa 30-latka ma obowiązywać do końca sezonu 2022/2023.

Przejście do West Hamu było genialnym ruchem, a gra dla klubu z takimi tradycjami jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Nasza ekipa jest ze sobą bardzo mocno związana, a atmosfera jest wyśmienita. Jestem podekscytowany na myśl o przyszłości i o tym, co możemy jeszcze osiągnąć – powiedział Dawson.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *