Oficjalnie: Andre Gomes zostaje w Evertonie

Portugalski pomocnik odżył na wypożyczeniu w Liverpoolu, co zaowocowało transferem definitywnym do The Toffees.

footballlive.ng

Portugalski pomocnik zostanie na stałe zawodnikiem Evertonu. The Toffees oraz FC Barcelona dogadały się, co do transferu Andre Gomesa.

Odkąd Andre Gomes zamienił Valencię na FC Barcelonę jego kariera zdecydowanie zastopowała. 78 spotkań, w których zaliczył tylko 3 bramki i 4 asysty wyglądały słabo i Blaugrana zdecydowała się oddać Portugalczyka na wypożyczenie. Sezon 18/19 Gomes spędził w Evertonie, w którym 29 meczach strzelił jedną bramkę i dwukrotnie asystował, ale grywał głównie jako pomocnik defensywny. Podczas pobytu na Goodison Park odżył, był jednym z lepszych zawodników The Toffees, więc klub zdecydował się na transfer definitywny.

Everton zapłaci FC Barcelonie 25 milionów euro + bonusy (W 2016 Katalończycy zapłacili za Gomesa około 37 milionów euro). Portugalczyk podpisał kontrakt do 2024 roku.

Jestem szczęśliwy, że mogę podpisać kontrakt z Evertonem. Długo się nad tym nie zastanawiałem, to była łatwa decyzja i jestem uradowany, że ją podjąłem. Wiem, że klub podjął ogromny wysiłek, aby mnie pozyskać i jestem im bardzo za to wdzięczny. W ciągu sezonu powiedziałem, że czuję się częścią klubu i jest to dla mnie najważniejsze. Ubiegły rok był dla mnie naprawdę dobrym doświadczeniem. Chciałem tylko być częścią czegoś wyjątkowego i znalazłem to tutaj. Wtedy było mi to bardzo potrzebne, a teraz, gdy podpisałem kontrakt z Evertonem, jest jeszcze lepiej. – powiedział Andre Gomes w wywiadzie dla klubowej telewizji.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *