Oficjalnie: Ancelotti zwolniony!

www.india.com

Życie w Madrycie bywa przewrotne. Dokładnie rok temu Carlo Ancelotti dumnie triumfował w Lidze Mistrzów z Realem Madryt, a dzisiaj włoski szkoleniowiec musi pożegnać się z posadą trenera pierwszej drużyny Królewskich. Jak widać fakt zdobycia La Decimy nie przekonał działaczy klubu oraz samego prezesa Florentino Pereza i fatalny sezon 2014/2015 był przeważającym argumentem w tej dyskusji. To już dziewiąty trener, którego w przeciągu 12 lat zwalnia drużyna z białej części Madrytu.  Największe hiszpańskie dzienniki sportowe oraz oficjalna strona Realu Madryt potwierdziły prawdziwość tych informacji. Carlo Ancelotti został zwolniony.

Jeszcze nie tak dawno temu prezes Realu pan Florentino Perez podkreślał, że chce, aby Ancelotti stał się “Fergusonem Madrytu”. Niestety w Realu najważniejsze są trofea i w drużynie Królewskich widać to ewidentnie. Od 1983 nie zdarzyło się, aby jakikolwiek trener przez dłuższy czas kontynuował swoją pracę w tym klubie, jeśli w poprzednim sezonie nie zdobyli żadnego pucharu.

Najważniejsze jest teraz pytanie o przyszłą kondycję zespołu. Zwolnienie szkoleniowca często wywołuje małą “lawinę” w szatni danego zespołu. W szczególności, jeśli najważniejsi piłkarze stoją murem za trenerem. Na ramach dziennika Marca, między innymi Cristiano Ronaldo wyrażał swoje poparcie oraz chęć dalszej współpracy z byłym już trenerem. Swoje pragnienie kontynuacji działań z Ancelottim wyrazili też inni piłkarze z zespołu Realu Madryt. Teraz wszystko zależy od wyboru nowego trenera oraz profesjonalizmu pozostałych piłkarzy.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *