Meczem kończącym 37. kolejkę Serie A były derby Rzymu, w których Lazio podejmowało u siebie zespół AS Roma. W przedostatniej kolejce włoskiej ekstraklasy poznaliśmy wicemistrza Włoch, którym zostali popularni Giallorossi, po zwycięstwie na wyjeździe 1:2 (0:0). Kibice musieli czekać do 73. minuty aby zobaczyć trafienia swoich ulubieńców.

Od pierwszych minut można było zauważyć, że spotkanie będzie prowadzone na wysokich obrotach, a piłkarze są bardzo zdeterminowani. Wszyscy już wiedzieli że będą to derby przez duże “D”. Pierwszą okazję do otworzenia wyniku miał Klose, który fatalnie przestrzelił głową. Doskonale obsłużył go Candreva i ładnym wrzutem skierował piłkę na nos Klose. Pierwsza połowa była skoncentrowana na walce i zakończyła się remisem

Dopiero w drugiej połowie padły bramki. W 73. minucie obronę Lazio rozmontowali Nainggolan, Ibarbo i Iturbe, który uprzedził Bastę i nie dał szans bramkarzowi. Odzew jednak przyszedł już w 81. minucie, gdy Felipe Anderson wrzucił dokładną piłkę do Klose, a ten zgrał ją do Djordjevicia. Zawodnik umieścił piłkę w siatce głową w bramce Morgana De Sanctisa. Sprawa wicemistrzostwa wyjaśniła się w 85. minucie. Piłkarzem, który dał Romie powody do zadowolenia był Yanga-Mbiwa. Wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową w długi róg bramki dał zwycięstwo Giallorossim.

SS Lazio – AS Roma 1:2 (0:0)