Oficjalnie: Aleksandar Kolarov na dłużej na Stadio Olimpico

fot. chiesaditotti.com

34-letni Aleksandar Kolarov przedłużył swoją wygasającą w czerwcu umowę z AS Romą. Nowy kontrakt obrońcy kończy się w przyszłym roku.

Chciałbym podziękować klubowi za przedłużenie kontraktu, to dla mnie świetna wiadomość – powiedział Aleksandar Kolarov, cytowany przez oficjalną stronę AS Romy. 34-latek odkąd ponownie zaczął grać na Stadio Olimpico, zanotował ponad 100 występów w barwach Giallorossich, w których strzelił 17 bramek. Jednakże, nie jest to powrót na stare śmiecie. Kolarov to wychowanek Crveny Zvezdy Belgrad. Później bronił barw FK Cukaricki oraz OFK Belgrad, i to właśnie z Romanticari się w 2007 roku za niecały miliony euro do lokalnego rywala Romy, czyli Lazio. Po 3 sezonach występów na Stadio Olimpico po błękitnej stronie barykady przeniósł się za niecałe 24 miliony euro do Manchesteru City. W Anglii wygrał wszystko co mógł, w tym 2 trofea mistrzowskie. Latem 2017 roku za 5 milionów euro wrócił do Włoch, tym razem jednak do drugiego klubu z Wiecznego Miasta.

Ten sezon jak na razie Kolarov może zaliczyć do udanych. W 23 meczach we wszystkich rozgrywkach lewy obrońca zaliczył 5 bramek i 3 asysty. Mimo dosyć zaawansowanego, jak na piłkarza wieku, Transfermarkt wycenia kapitana reprezentacji Serbii na 8 milionów euro.

Nawet teraz widzę kolejny początek: zamierzam ciągle doskonalić się i rozwijać, aby przyczynić się do rozwoju tego klubu. – powiedział o swoim nowym kontrakcie do czerwca 2021 Kolarov.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi