Dabbur nowym piłkarzem Hoffenheim

Getty Images

Reprezentant Izraelu, Munas Dabbur nowym zawodnikiem Hoffenheim. Napastnik podpisał kontrakt do 2024 roku, a niemiecki klub pozyskał go za kwotę 12 mln €. 

“Munas jest świetnym napastnikiem, jest zwinny, ma bardzo szybkie reakcje, precyzyjne wyczucie czasu, jest świetny technicznie oraz niesamowicie groźny pod bramką rywala. Ponadto jest piłkarzem o silnym charakterze, a perfekcyjna znajomość języka niemieckiego z pewnością pomoże mu w aklimatyzacji.” – wspomniał Alexander Rosen, dyrektor sportowy Hoffenheim.

Natomiast sam zawodnik, swój transfer komentuje w dwóch zdaniach: “Bardzo cieszę się, że moje przejście do Hoffenheim się udało. Jest to świetny zespół, grający w jednej z najsilniejszych lig na świecie.”

Dabur, który na początku tego sezonu zawitał do Sewilli, zagrał tam zaledwie w 9 spotkaniach, strzelając przy okazji 3 bramki oraz notując 2 asysty. Przez kilka sezonów był prawdziwą ostoją ofensywy zespołu z Salzburga. Rozegrał wiele spotkań w europejskich pucharach, zaliczając jednocześnie wiele trafień. W Austrii, łącznie na jego koncie znalazły się aż 72 bramki. Warto również wspomnieć o jego dużym udziale w niezłe wyniki reprezentacji Izraelu. W zeszłorocznych eliminacjach do Mistrzostw Europy, Munas ominął tylko dwa spotkania (co ciekawe, z powodu jego ślubu), a w pozostałych 8 zanotował 4 gole.

Hoffenheim, które po 17. kolejkach zajmuje 7. pozycję w Bundeslidze, z pewnością wzmocni siłę rażenia z przodu i będzie poważnym kandydatem do zajęcia jednego z czołowych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi