Odra Opole ma nowego trenera. Już trzeciego w tym sezonie

odraopole.pl

Kibice Odry Opole w tym sezonie nie mogą zbytnio przyzwyczajać się do trenerów. W przeciągu kilku miesięcy przez klub przetoczyło się trzech szkoleniowców. Od 1 stycznia z zespołem pracował będzie Dietmar Brehmer.

Po katastrofalnym początku sezonu Mariusza Rumaka zastąpił Piotr Plewnia. Za jego kadencji sytuacja zaczęła wyglądać o wiele lepiej, na tyle by Odra opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Opolanie rundę jesienną Fortuna I ligi zakończyli na na 16. pozycji. Wciąż jest to miejsce oznaczające degradację, lecz strata do bezpiecznej strefy jest minimalna. To wszystko jednak nie wystarczyło, by utrzymać posadę.

Dzisiaj władze klubu zaprezentowały nowego trenera Odry. Dietmar Brehmer związał się z klubem półtorarocznym kontraktem. Dla 44-latka będzie to największe wyzwanie w dotychczasowej karierze trenerskiej. Brehmer dotychczas był pierwszym trenerem dwóch drugoligowców – Rozwoju Katowice oraz ROW-u Rybnik. Ostatnio pracował jako asystent Kosty Runjaicia w Pogoni Szczecin. W przeszłości w podobnym charakterze pracował także m.in. w GKS-ie Tychy, Zawiszy Bydgoszcz i Cracovii, gdzie pomagał Jurijemu Szatałowowi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *