Nowe zasady Heynckesa w Bayernie

Wikipedia

Jupp Heynckes po przyjściu zakomunikował, że jest trenerem, który od piłkarzy wymaga przestrzegania żelaznych zasad

72 – letni trener postanowił także sporządzić kodeks, którego Bawarczycy zmuszeni będą przestrzegać. Czytam w nim między innymi o punktualności czy wzajemnym szacunku.

– Zakaz używania telefonów: Za czasów Ancelottiego używanie telefonów było czymś normalnym, na terenie obiektu, podczas odpraw czy wspólnych posiłków. Od tej pory Heynckes wprowadza zakaz używania telefonów z wyjątkiem szatni – pod warunkiem, że nie wpływa to na ich przygotowanie. Używanie telefonu w szatni, będzie jednak bardzo ograniczone. „W szatniach telefon nie powinien być całkowicie zakazany, w innych zawodach jest to niemożliwe,” potwierdził Sebastian Rudy

– Czystość: Szatnie muszą być teraz sprzątane osobiście przez zawodników, aby ich „stanowisko pracy” wyglądało teraz schludniej.

– Uprzejmość: Bez względu na to czy jesteś sprzątaczką, pracownikiem biurowym czy woźnym: Każdy pracownik powinien być traktowany i witany przyjaźnie i uprzejmie. „To ważne, aby pracować razem w drużynie, która przywiązuje uwagę do wzajemnej uprzejmości, respektu i dyscypliny,” stwierdził Joshua Kimmich.

– Odżywianie: Wspólne posiłki po treningu są obecnie nie wskazane, ale wręcz obowiązkowe. Co więcej Jupp Heynckes nie korzysta już z konsultacji z dietetykiem. Heynckes: „Dietetycy są teraz przereklamowani.”.

– Punktualność: Heynckes bardzo ceni sobie punktualność. Trener fitness – Holger Broich – wyjaśnia: „Zaczynamy godzinę wcześniej niż miało to miejsce pod wodzą Ancelottiego.”. Rozgrzewka zawodników jest również dłuższa i o wiele bardziej intensywniejsza. Co więcej przynajmniej dwa razy w tygodniu odbywają się też ćwiczenia stabilizujące. Ze spóźnień wyciągane będą konsekwencje.

– Bez tworzenia i podziału na grupy: Heynckes wyjaśnił także na wstępie, że nie chce w swojej drużynie żadnych grup. Normalne jest, że zawodnicy, którzy biegle porozumiewają się w danym języku częściej ze sobą rozmawiają. Jednak zdaniem Juppa, żadne grupy nie mają prawa bytu, Heynckes pragnie, aby wszyscy żyli i współpracowali ze sobą razem jako jedna jednostka, bez względu na narodowość i język.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.