Nowe krzesełka w barwach klubowych. Stadion Zagłębia zyska nowe oblicze

zaglebie.com

Na Stadionie Zagłębia do końca roku wprowadzone zostaną zmiany, które wpłyną na komfort przeżywania emocji sportowych. Macierzysty obiekt Miedziowych zyska kolorystkę zgodną z barwami klubowymi.

Wspólnie z renomowaną firmą SEDAsport ze Słowacji, w najbliższych tygodniach przeprowadzona zostanie wymiana krzesełek stadionowych. Obecne siedziska zamontowano w 2009 i 2010 roku podczas budowy nowego stadionu Miedziowych. Przez ponad dekadę pomarańczowe barwy, nierozłącznie kojarzono z obiektem Zagłębia. Wkrótce wygląd trybun przejdzie do historii.

Nowe siedziska i oparcia zamontowane zostaną na dotychczasowych stelażach. Dzięki temu proces wymiany krzesełek zostanie przyspieszony, a koszty modernizacji ograniczone. Na trybunach dominować będzie barwa pomarańczowa, która stanowi pięćdziesiąt procent ogółu siedzisk przeznaczonych dla fanów. Pozostałą część podzielono pomiędzy barwy białą i zieloną. Na trybunie głównej zostaną zachowane czarne krzesełka tworzące napis KGHM, właściciela i sponsora tytularnego klubu.

Klub w procesie konsultacji, zdecydował się z na stworzenie mozaiki z klubowych barw, na wzór innych obiektów sportowych. Przykładem może być obiekt Arki Gdynia czy Hali Regionalnego Centrum Sportowego z Lubina. Renowacja obiektu ma potrwać do końca obecnego roku, a wkrótce widoczne będą pierwsze efekty.

„Naszym celem jest ożywienie obiektu, inwestujemy w infrastrukturę, ale robimy to wedle określonej filozofii, budując więź fanów z klubem. Jednocześnie zapewniamy kibiców, że proces modernizacji będzie realizowany w sposób minimalizujący zakłócenia podczas nadchodzących meczów. O wszystkich postępach prac wykonywanych na naszym obiekcie będziemy informować na bieżąco” – podkreśla Michał Kielan, prezes zarządu Zagłębia Lubin.

Wymiana siedzisk i oparć ma zostać przeprowadzona w przerwach pomiędzy spotkaniami Miedziowych. Dwutygodniowe interwały zostaną wykorzystane, by modernizacja nie wpływała na organizację spotkań piłkarskich.

źródło: info.pras. zaglebie.com  /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x