Nieudana przygoda Szymańskiego w Rosji – wraca do PKO Ekstraklasy

Damian Szymański / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Damian Szymański w styczniu może wrócić do PKO Ekstraklasy. O interesy 24-letniego pomocnika chce zawalczyć Legia Warszawa, do której miałby zostać wypożyczony na pół roku – informuje “Przegląd Sportowy”.

Piłkarz jest wychowankiem Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Kraśnik. W styczniu zeszłego roku przeniósł się do Achmata Grozny za 1,5 miliona euro z Wisły Płock. Był także bliski transferu do angielskiego Brendford. Do Polski pofatygował się dyrektor sportowy tego klubu. Koniec końców do Anglii nie pojechał, ponieważ przedstawiciel Brendfordu dwa dni po spotkaniu zmarł na zawał. Jerzy Brzęczek powoływał Szymańskiego do reprezentacji Polski, ale stracił do niego zaufanie.

W rundzie wiosennej Damian Szymański wystąpił w dziewięciu meczach, ale miniona runda była już całkiem nieudana (4 spotkania). W maju 2015 roku doznał urazu Achillesa, przez który stracił dwanaście miesięcy. W środku pola niepodważalną pozycję ma Domagoj Antolić, ale Aleksandar Vuković nie raz już udowodnił, że ma nieszablonowe pomysły.

źródło: przegladsportowy.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi