Niespodziewane problemy Realu, Benzema bohaterem

Karim Benzema

Karim Benzema / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 29. kolejki Primiera Division Real Madryt na własnym stadionie pokonał Huesce 3:2.

Real Madryt podejmował ostatnią drużynę ligi. Wszyscy zatem mieli prawo spodziewać się łatwego zwycięstwa Królewskich. Trener Realu Zinedine Zidane dokonał kilku zmian w składzie. Do bramki wskoczył Luca Zidane, w ataku pojawił się dawno niewidziany Brahim Diaz. Kolejny mecz w wyjściowym składzie zaliczyli Marcelo i Isco.

Spotkanie rozpoczęło się zaskakująco , bo już w 3. minucie goście wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Chucho. Od tego momentu Real dążył do wyrównania. Udało się to w 25. minucie za sprawą Isco, który strzelił gola w swoim drugim meczu z rzędu. Duży udział przy bramce miał Brahim Diaz. To młody zawodnik zaliczył decydujące podanie. W 62. minucie Realowi udało się wyjść na prowadzenie. Dośrodkowanie Bale’a, zgranie piłki Benzemy prosto do Ceballosa. W 74. minucie znów konsternacja na Bernabeu bowiem Huesca doprowadziła do remisu. Po dośrodkowaniu piłkę do bramki skierował Etxeita. Na minutę przed końcem meczu stadion oszalał. Wszystko za sprawą Benzemy, który wyprowadził Real na prowadzenie.