Niepokonany tercet, czyli Bundesliga po pięciu kolejkach

Po piątej serii gier w niemieckiej Bundeslidze, w tabeli nie zaszły większe zmiany na czołowych pozycjach. Swoje mecze wygrały drużyny z Dortmundu, Monachium oraz Wolfsburga i to one pozostają jedynymi zespołami bez porażki w sezonie. Pierwszej doznał za to beniaminek z Darmstadt, który uległ mistrzom Niemiec 0:3.

Wolfsburg – Hertha

Mecz z Herthą miał być dla Wilków kolejnym bez porażki i takim ostatecznie się okazał. Gospodarze pokonali stołecznych 2:0, po dwóch golach Bena Dosta strzelonych w ostatnim kwadransie gry. Przez 75 minut goście dzielnie stawiali opór faworyzowanemu Wolfsburgowi. Zabrakło jednak sił, może koncentracji przez co zamiast choćby remisu, wyjechali z zerem zarówno w dorobku bramkowym jak i punktowym. Hertha po przegranej jest jedenasta. Wilki tworzące wraz z BVB i Bayernem niepokonany tercet, są na miejscu trzecim.

Darmstadt – Bayern

Spotkanie beniaminka z mistrzem Niemiec było prawdziwym sprawdzianem formy gospodarzy. Do czasu starcia z Bayernem nie ponieśli oni bowiem porażki. Test oblali, przegrywając gładko 0:3. Dla Gwiazdy Południa trafiali Arturo Vidal i w przeciągu minuty Kingsley Coman oraz Sebastian Rode. Ważnym wydarzeniem dla Bawarczyków był powrót na boisko po długiej kontuzji Javiego Martineza. Hiszpan w 66. minucie zmienił strzelca pierwszego gola Arturo Vidala. Bayern nadal bez straty punktu w tabeli ustępuje tylko Borussii, która ma lepszy bilans bramkowy. Darmstadt plasuje się na 12. miejscu.

Dortmund – Leverkusen

Hit. Tak mówiono o starciu Borussii z Bayerem w 5. kolejce Bundesligi. O ile dla kibiców BVB był to mecz hitowy, radosny i pełen bramek dla swoich ulubieńców, tak dla Aptekarzy porażka 0:3, będąca trzecią z rzędu w lidze, powinna być alertem dla włodarzy klubu. Podopieczni Thomasa Tuchela przewyższali rywala pod każdym względem. Potwierdziły to bramki Hofmanna, Kagawy i Aubameyanga z rzutu karnego. Majstersztykiem była akcja, którą wykończył japoński pomocnik. Przypominała ona Borussię z sezonów płynących mlekiem i miodem dla graczy wówczas Juergena Kloppa. Po pięciu spotkaniach Bundesligi Leverkusen jest 13., natomiast Borussia zasiada w fotelu lidera.