Do niemałej niespodzianki doszło w meczu 19. kolejki Ligue 1. Naszpicowana gwiazdami drużyna AS Monaco, sensacyjnie uległa na własnym stadionie znajdującemu się w strefie spadkowej Valenciennes 1:2.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, jednak to goście schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W 30. minucie samobójczego gola strzelił obrońca AS Monaco – Eric Abidal.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie. Gospodarze atakowali, ale byli nieskuteczni. Wykorzystali to goście, którzy wyprowadzili świetny kontratak i w 59. minucie za sprawą Davida Ducourtioux’a prowadzili już 2:0. W 84. minucie nadzieje kibicom i piłkarzom klubu z Księstwa przywrócił jeszcze James Rodriguez, ale tego wieczora podopiecznych Claudio Ranieri’ego nie było stać na więcej.

AS Monaco – Valenciennes 1:2 (0:1)
Gol 0:1 30′ Abidal (sam.)
Gol 0:2 59′ Ducoutioux
Gol 1:2 84′ Rodriguez