Niemcy wygrali po ciężkim boju

Reprezentacja Szkocji postawiła trudne warunki kadrze Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali 2:1, lecz nie był to spacerek. Mistrzowie Świata cztery dni temu doznali porażki z Argentyną 2:4, dlatego też humory nie były wesołe.

Na Signal Iduna Park niemieccy kibice cieszyli się z prowadzenia już w 18. minucie. Sebastian Rudy idealnie dośrodkował na głowę Thomasa Mullera, a ten pewnie wykorzystuje takie okazje. Po przerwie Szkoci nie oddawali pola gry i doprowadzili do remisu. Po kontrze na akcje sam na sam wyszedł Ikechi Anya, który pokonał Manuela Neuera. Napastnik Bayernu Monachium Thomas Muller był w fenomenalnej formie. Z kilku metrów po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Goście mecz kończyli w dziesiątkę, gdyż w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę ujrzał Chris Mulgrew.

Niemcy – Szkocja 2:1 (1:0)
Muller 18′, 70′ – Anya 66′

Niemcy: Neuer – Rudy, Höwedes, Boateng, Durm – Kroos, Kramer – Götze, Reus, Schürrle (Podolski) – Müller

Szkocja: Marshall – Hutton, R.Martin, Hanley, Whittaker – Morrison, D.Fletcher (McArthur), Mulgrew, Bannan (S. Fletcher), Anya – Naismith (Maloney)