Niedziela w Serie A. Remis Lazio, przełamanie Fiorentiny, Roma vice

Niedziela w Serie A przebiegła z bardzo ciekawymi spotkaniami oraz wynikami. Roma wykorzystała potknięcie Lazio, przełamanie niemocy Fiorentiny i wiele więcej wydarzyło się na włoskich boiskach.

Pierwsze niedzielne spotkanie odbyło się tuż po południu. No boisko wybiegli jedenastki AS Roma oraz Genoa. Zwycięstwo gospodarzy dawało im awans na drugą pozycję. Wykorzystali ją w stu procentach. W 35. minucie do bramki gości w szczęśliwych okolicznościach po błędach defensorów trafił Seydou Doumbia. Goście w drugiej połowie próbowali wpakować piłkę do siatki, lecz im się to nie udało. Malo tego, w doliczonym czasie gry wynik ustalił Florenzi strzelając na 2:0.

AS Roma 2:0 CFC Genoa

1:0 Doumbia 35′

2:0 Florenzi 90+3

Następne mecze odbyły się równo o 15.00. W jednym z nich niemoc przełamała Fiorentina. Wygrała bowiem ona na własnym stadionie AS Cesena. W 30′ arbiter podyktował jedenastkę dla Violi. Pewnym egzekutorem został Josip Ilicic. Bramkarz gości wyczuł intencje rywala, ale był bez szans przy tym strzale. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. W drugiej połowie Alberto Gilardino pogrzebał już szansę gości na korzystny wynik. Honorową bramkę dla gości zdobył Rodriguez.

Fiorentina 3:1 Cesena
1:0 Ilicić (k.) 31′
2:0 Ilicić 35′
3:0 Gilardino 56′
3:1 Rodriguez 59′

Lazio Rzym musiało wygrać swoje spotkanie, by utrzymać drugie miejsce w lidze,  gdyż wiedziała o zwycięstwie lokalnego rywala. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. W drugiej odsłonie meczu sensacyjnie na prowadzenie wyszła Atalanta. Gola,  po wrzutce z rzutu rożnego zdobył Biava. W 78 minucie, po wrzutce w pole karne wyrównało Lazio. Bramkę nożycami zdobył Marco Parolo.

Atalanta 1:1 Lazio
1:0 Biava 49′
1:1 Parolo 78′

W pozostałych dwóch spotkaniach nie było już tak ciekawie. W Mediolanie miejscowy Inter bezbramkowo zremisował z Chievo Werona. Dla gospodarzy były to cenne stracone punkty w walce o europejskie puchary. W ostatnim meczu Verona FC uległa u siebie z Udinese. Jedynego gola strzelił w 62 minucie niezastąpiony Di Natale. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach.

Inter Mediolan 0:0 Chievo Werona

Hellas Verona 0:1 Udinese Calcio

1:0 Di Natale 62′