Nice 1 Liga: Zagłębie Sosnowiec zwycięża w derbach

W zaległym spotkaniu 7. kolejki Nice 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zwyciężyło przed własną publicznością z GKS-em Katowice (3:0).

W pierwszej połowie nie brakowało dogodnych szans. Najlepszą z nich miał 23-letni Bartłomiej Kalinkowski, który przegrał pojedynek sam na sam z Dawidem Kudłą. Jednak przez większą częśc bez wątpienia dominowali gospodarze.

W drugiej połowie nadal cisnęła ekipa Dariusza Dudka. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził wypożyczony z Legii Warszawa Rafał Makowski, który pokonał golkipera uderzeniem z głowy. Wynik w 83. minucie podwyższył inny gracz Legii Warszawa 22-letni Vamara Sanogo, który pewnie wykonał rzut karny. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Sebastian Milewski, który otrzymał świetną piłkę od Vamary Sanogo.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 3:0 (0:0)
Makowski 57′, Sanogo 83′,

Zagłębie: Kudła – Nawotka, Jędrych, Cichocki, Udovicić, Łuczak (Pikul), Makowski, Nowak, Mularczyk (Milewski), Wrzesiński, Lewicki (Sanogo)

Katowice: Abramowicz – Frańczak, Midzierski, Kamiński, Zejdler, Skrzecz, Kalinkowski, Pleva, Prokić, Błąd (Goncerz), Kędziora (Plizga)

Żółte kartki: Lewicki, Jędrych, Łuczak – Kalinkowski, Frańczak, Pleva, Kamiński, Abramowicz

Czerwona kartka: Abramowicz za dwie żółte kartki

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)