Newcastle kończy wypożyczenie, Dubravka żegna się z United

Newcastle przedwcześnie ściąga z wypożyczenia Martina Dubravkę.

Martin Dubravka został wypożyczony przez Manchester United w letnim oknie transferowym. Miał być zapasowym bramkarzem po odejściu Deana Hendersona do Nottingham Forrest, także na wypożyczenie. Końcowo, wypożyczenie zostało przedwcześnie zakończone. Martin wróci do “Srok” i będzie rywalizował o miejsce w składzie.

A jego rywalem będzie Nick Pope, gracz, który spowodował jego odejście. Anglik spisuje się świetnie, zagrał we wszystkich możliwych meczach Premier League zachowując czyste konto w ponad połowie meczów. Dubravka był przed laty pewnym punktem obrony Newcastle, jednak jego era chyba się zakończyła i pozostanie rezerwowym.

W Manchesterze rozegrał dwa spotkania, oba w Carabao Cup. Pierwsze z Aston Villą (4:2), drugie z Burnley (2:0). Nie rozegrał ani minuty w Premier League. Podczas meczów w pucharze, Martin nie pokazał się z dobrej strony, często był elektryczny i niepewny.