SSC Napoli ograło na własnym boisku Borussię Dortmund 2:1 w meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów. Mecz stał na bardzo przeciętnym poziomie. W podstawowym składzie wicemistrzów Niemiec znalazło się dwóch Polaków – Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski.
Ciekawie było tylko w pierwszej połowie, bowiem całą drugą część spotkania Borussia grała w osłabieniu.

Na pierwszą groźną akcję czekaliśmy aż do 13. minuty. Insigne wpadł w pole karne z lewej strony i oddał strzał w kierunku dalszego rogu, po którym piłka nieznacznie minęła bramkę.

Trzynaście minut później po drugiej stronie boiska sam przed Reiną znalazł się Robert Lewandowski, jednak z dosyć ostrego kąta uderzył prosto w nogi golkipera Napoli.

Gola doczekaliśmy się w 29. minucie, kiedy to Gonzalo Higuain pokonał Weidenfellera kapitalnym strzałem głową z szóstego metra, po dośrodkowaniu Zunigi z lewego skrzydła. Tuż po straconej bramce trener BVB Juergen Klopp, znany z nerwowości, nie wytrzymał ciśnienia i nawrzeszczał na sędziego, za co został wyrzucony na trybuny.

W końcówce pierwszej połowy na głowy piłkarzy Borussii posypały się kolejne nieszczęścia. Najpierw kontuzji doznał Hummels, którego musiał zastąpić Aubemeyang. Chwilę później Weidenfeller powstrzymał akcję Higuaina zagrywając ręką poza polem karnym. Sędzia nie wahał się ani przez moment i wyrzucił bramkarza wicemistrzów Niemiec z boiska. Na placu pojawił się rezerwowy golkiper, Langerak, który zmienił Jakuba Błaszczykowskiego.

Osłabiona Borussia nie potrafiła długo odpierać szturmu gospodarzy, jaki przypuścili oni w drugiej połowie. W 67. minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Lorenzo Insigne a piłka wpadła w samo okienko bramki.

Rozmiary porażki wicemistrzów Niemiec zmniejszył w 87. minucie Camilo Zuniga, który pechowo umieścił piłkę we własnej bramce.

Borussia próbowała jeszcze strzelić gola wyrównującego, ale gospodarze umiejętnie się bronili i mecz zakończył się dość niespodziewanym zwycięstwem Napoli.

SSC Napoli – Borussia Dortmund 2:1 (1:0)
Gonzalo Higuain 29, Lorenzo Insigne 67 – Camilo Zuniga 87-sam.