Messi z Hat-trickiem

W grupie H mieliśmy pojedynek mistrza Hiszpanii Barcelony z mistrzem Holandii Ajaxem Amsterdam. W wyjściowej jedenastce holenderskiego klubu znalazł się były snajper Barcy Bojan Krkić. Ostatni pojedynek między tymi zespołami miał miejsce w 2002 roku, a było to spotkanie towarzyskie, lepsi okazali się wtedy zawodnicy z Holandii. Był to więc pierwszy obydwu drużyn mecz o stawkę.

Mecz był toczony w szybkim tempie, a grę prowadziła Barca, natomiast Ajax co kilka minut próbował pokonać Valdesa. W 22. minucie Denswil pod polem karnym faulował Argentyńczyka Leo Messiego. Piłka ustawiona była na 25. metrze. Więc to była idealna szansa dla Messiego. Wychowanek Barcy idealnie uderzył na długi słupek i posłał piłkę wprost do bramki. W 31. minucie akcję prawą stroną przeprowadził Krkić i podał futbolówkę na głowę de Jonga, który uderzył wprost w Victora Valdesa. Na Camp Nou widzowie mogą być zadowoleni z poziomu meczu.

W drugiej części na murawie już oglądaliśmy całkowitą dominację Katalończyków. Na 2:0 podwyższył Leo Messi, który nie dał szans Vermeerovi. Trzecie trafienie było dziełem obrońcy Pique i było już pewne, że Blaugrana nie wypuści zwycięstwa z rąk. Najlepszy piłkarz na świecie Messi pozazdrościł wczoraj trzech trafień Portugalczyka Cristiano Ronaldo i dziś nie chciał być gorszy od swojego rywala. W 75. minucie skompletował Hat-tricka. W sumie w Lidze Mistrzów dorobku 26-latek ma 63 bramki i goni Raula (71)

W drugim spotkaniu grupowym AC Milan zdobył trzy punkty w rywalizacji z Celtikiem Glasgow. 2:0 Gole dla mediolańczyków zdobyli Zapata i Muntari.

FC Barcelona – Ajax Amsterdam 4:0 (1:0)

Messi 22′, 55′, 75′, Pique 69′

Barcelona: Valdés – Alves, Piqué, Mascherano, Adriano – Busquets, Fàbregas, Iniesta – Alexis, Messi, Neymar.

Ajax: Vermeer – Van Rhijn, Denswil, Moisander, Blind – Poulsen, De Jong, Duarte – Bojan, Sigþórsson, Boilesen.