Najszybszy gol turnieju i wygrana USA

W drugim meczu grupy G w Natalu reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała 2:1 (1:0) Ghanę. Podopieczni Jürgena Klinsmanna zrewanżowali się za porażkę w 1/8 finału poprzednich mistrzostw świata.

Amerykanie objęli prowadzenie już w 30. sekundzie meczu po indywidualnej akcji Clinta Dempseya. Po stracie bramki “Czarne Orły” długo atakowali, żeby odrobić straty. Udało się to dopiero w 82. minucie spotkania. Bramkę wyrównującą zdobył Ayew.

Kilka minut później decydującą bramkę strzałem głową zdobył wprowadzony po przerwie John Brooks.

Ghana 1:2 (0:1) USA

Gol 0:1 1′ Clint Dempsey
Gol 1:1 82′ André Ayew
Gol 1:2 86′ John Brooks