fifa.com

Drugi dzień Mistrzostw Świata do lat 20 w Nowej Zelandii za nami. W pierwszej kolejce zmagań w grupie D zwyciężali faworyci. Portugalia pokonała Senegal 3:0, a Urugwaj wygrał z Serbią 1:0.

Na Waikato Stadium w Hamilton zmierzyły się reprezentacje Portugalii i Senegalu. Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla piłkarzy z Europy. Już w 26. sekundzie meczu objęli oni prowadzenie za sprawą Gelsona Martinsa.
Senegalczycy próbowali odpowiedzieć, ale ich ataki były nieskuteczne, a od czasu do czasu były też kontrowane przez rywali. Do przerwy więcej goli nie padło.
Po zmianie stron Portugalczycy przejęli absolutną kontrolę nad meczem. Dążyli do podwyższenia wyniku, ale między słupkami Senegalu dobrze spisywał się Ibrahima Sy. W końcówce meczu musiał jednak jeszcze dwukrotnie uznać wyższość rywali. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Andre Silva, a wynik ustalił w doliczonym czasie gry Nuno Santos.

Portugalia – Senegal 3:0 (1:0)
Gelson Martins 1, Andre Silva 90, Nuno Santos 90+2

Portugalia: Moreira – Riquicho, Rafa, Nunes, Duarte – Podstawski, Guzzo, Lopes (83, Rodrigues) – Guedes (74, Ramos), Martins (89, Santos), Silva.
Senegal: Sy – Sylla, Cisse, Wague, Sane – Gomis, Sarr, Ndiaye (66, S. Niang) – Kone (71, Faye), Thiam (60, E. Niang), Wadji.

Drugie niedzielne spotkanie było znacznie bardziej wyrównane. W Hamilton na Waikato Stadium naprzeciw siebie stanęły reprezentacje Kataru i Kolumbii. Początek meczu był raczej spokojny, z minimalnym wskazaniem na Kolumbijczyków. Przyniosło to efekt w 24. minucie, kiedy to wynik otworzył, po podaniu Santosa Borre, Joao Rodriguez. Strata goli zmusiła Katarczyków do ataku. Ich próby nie przynosiły jednak zamierzonego rezultatu i do przerwy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej połowie Kolumbijczycy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Nie stwarzali sobie zbyt wielu okazji do zdobycia bramki, ale potrafili długo utrzymywać się przy piłce. Katarczycy byli bezradni i nie zdołali odwrócić losów meczu. Katar – Kolumbia 0:1.

Katar – Kolumbia 0:1 (0:1)
Joao Rodriguez 24

Katar: Ali – Shanin (85, Al-Brake), Serigne, Al Hajri, Mohamed – Al Jalabi (61, Alahrak), Madibo (70, Al Kuwari), Doozandeh, Al Saadi – Akram, Almoez.
Kolumbia: Montero – Angulo, Quintero, Lucumi, Zapata (79, Otero) – Tello, Sanchez, Gutierrez, Ayala (75, Ruiz) – Rodriguez (65, Barrera), Santos.