MŚ U-20: Amerykanie liderami grupy A

fifa.com

Stany Zjednoczone pokonały 2:1 Mjanma i dzięki bezbramkowemu remisowi Nowej Zelandii z Ukrainą, są w tej chwili liderami grupy A.

Jako pierwsi na boisko North Harbour Stadium w Auckland o 13:00 czasu lokalnego wybiegli piłkarze Nowej Zelandii i Ukrainy. Mimo iż na murawie było widać różnicę w umiejętnościach obydwóch drużyn, to gospodarze tego turnieju starali się dzielnie walczyć i przetrzymać ataki rywali. Już w pierwszych minutach groźnym strzałem z dystansu popisał się Biesiedin, ale Sail wykazał się sporym refleksem. Nieco później zagrożenie w polu karnym europejczyków stworzył Lewis, ale jego uderzenie głową powędrowało ponad poprzeczkę Sarnavsky’ego. Po zmianie stron najlepszą okazję na zmianę wyniku miał Tatarkov, którego świetnie wypuścił Kovalenko, ale ten uderzył w boczną siatkę. Ostatecznie do końca żadna z drużyn nie potrafiła strzelić bramki i mecz zakończył się wynikiem 0:0

Nowa Zelandia – Ukraina 0:0

Nowa Zelandia: Sail, Edge, Wynne, Brotherton, Mitchell, Tuiloma (Hudson-Wihongi 81), Stevens (Patterson 73), Dyer, Rufer (Billingsley 64), Lewis, Ridenton

Ukraina: Sarnavskyi, Kacharaba, Burda, Chumak, Polehenko, Kabaiev, Biesiedin (Yaremchuk 90+3), Tatarkov (Niemtinov 90), Kovalenko, Sobol, Kharatin (Tankovskyi 82)

O ile bramek nie zobaczyliśmy w Auckland, to kilka goli zobaczyli widzowie na Northland Events Centre w Whangarei. Amerykanie przed turniejem wskazywani jako faworyci grupy, tutaj w meczu z Mjanmą dość niespodziewanie zostali szybko sprowadzeni na ziemię. Już w 9′ minucie na prowadzenie Mjanmę wyprowadził Yan Naing OO wykorzystując błąd amerykańskiego bramkarza po rzucie rożnym i po dużym zamieszaniu pakując piłkę do siatki. Amerykanie szybko jednak odpowiedzieli. Ponownie gol padł po rzucie rożnym, ale tym razem Carter-Vickers głową przedłużył piłkę do Talla, który efektownie umieścił ją w siatce. Do przerwy zatem było 1:1. Druga połowa podobnie jak pierwsza była zaskakująco wyrównana, ale to USA zadało ostateczny cios. Znakomitą kontrę pewnym strzałem wykończył kapitan Handman, zapewniając swojej drużynie pierwsze trzy punkty.

USA – Mjanma 2:1

USA: Steffen, Moore, Carter-Vickers, Miazga, Acosta, Hyndman, Rubin, Sonora (Zelalem 55), Tall (Jamieson 49), Delgado, Allen (Thompson 73)

,Mjanma: Latt, Aung, Kyaw, Kyaw Min OO, Soe, Aung Thu, Paing, Lwin, Yan Naing OO, Tun, Aung