team.dfb.de

Hiszpania zremisowała z Niemcami 1:1 w drugiej kolejce fazy grupowej Mistrzostw Świata 2022. Na listę strzelców wpisali się Alvaro Morata, a także Niclas Fullkrug.

W pierwszej połowie znaczący głos mieli piłkarze z półwyspu Iberyjskiego, którzy byli bliżsi zdobycia bramki niż ich przeciwnik. Częściej bywali w polu karnym, ale nie potrafili przełożyć swoich umiejętności na zdobycz strzelecką. Ekipa Hansa Flicka obudziła się dopiero w drugiej połowie, a bodźcem ku temu był stracony gol w 62. minucie meczu. Jordi Alba posłał futbolówkę do wbiegającego Alvaro Moraty, a ten pewnym uderzeniem posłał ją do siatki Manuela Neuera. W 83. minucie wyrównanie dało trafienie Niclas Fullkruga. Szczegółowy opis spotkania można zobaczyć TUTAJ.