Mourinho lepszy od Van Gaala. Chelsea 1-0 MU

manutd.com

W hicie 33 kolejki angielskiej Premier League londyńska Chelsea nie dała się pokonać Manchesterowi United wygrywając spotkanie 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Eden Hazard. Chelsea jest już o dwa kroki od triumfu w lidze.

Początek spotkania nie zwiastował wygranej Chelsea – wprost przeciwnie. To United lepiej weszli w mecz mocno naciskając na rywala. Już w czwartej minucie wynik meczu mógł otworzyć Wayne Rooney. Napastnik MU dostał znakomite podanie od Luke Shawa i z okolic 10. metra strzelił obok prawego okienka Courtoisa. Strzał był na tyle dobry, że nabrać dał się David de Gea – bramkarz Manchesteru United. Mimo, że zawodnicy Van Gaala mieli wysokie posiadanie futbolówki (70%-30% dla gości), to nie mogli przełożyć tego na gole. Czego nie potrafili zrobić piłkarze Man Utd postanowili zrobić zawodnicy Jose Mourinho. W 38. minucie Eden Hazard do spółki z Oscarem rozklepał defensywę United i w sytuacji sam na sam z de Geą zmieścił piłkę między nogami Hiszpana i wyprowadził Chelsea Londyn na prowadzenie. Wyrównać mógł Falcao w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, ale został powstrzymany przez Courtoisa. Do przerwy w dobrych humorach schodzili podopieczni Mourinho.

Na drugą połowę piłkarze United wyszli trochę rozkojarzeni. W 54. minucie Ander Herrera popełnił fatalny bła w środkowej strefie boiska podając w prost pod nogi Maticia. Pomocnik Chelsea natychmiast zagrał do Didiera Drogby, który sunął w kierunku bramki Czerwonych Diabłów. Iworyjczyk oddał strzał i mimo, że zostało blokowane przez Smallinga, to przelobowało de Geę to przed dogodną okazją stanął Eden Hazard, ale dobitka Belga trafiła tylko w poprzeczkę i bramka nie padła. Zawodnicy Van Gaala mogli doprowadzić do remisu w 77. minucie. Radamel Falcao wpadł w pole karne gospodarzy i huknął na bramkę Chelsea, lecz jego strzał zatrzymał się na zewnętrznej stronie słupka.

To była ostatnia dobra okazja w tym meczu i sędzia Mike Dean zakończył zawody na Stamford Bridge. Chelsea odniosła 23. zwycięstwo w lidze i żeby zdobyć mistrzostwo Anglii jeszcze w kwietniu, podopieczni Jose Mourinho muszą wygrać następne dwa mecze z Arsenalem i Leicester City. Kibicować im będą z pewnością piłkarze Van Gaala, którzy pozostają nadal na 3. miejscu goniąc Arsenal w wyścigu o wicemistrzostwo Anglii.