Młodzieżowa Liga Mistrzów: Tottenham pokonuje Real

Tottenham (Twitter)

W meczu 4. kolejki Młodzieżowej Ligi Mistrzów Tottenham pokonał Real 3:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Japet Thanganga, Marcus Edwards i Kazaih Sterling, natomiast dla Królewskich trafili Cesar i Martin Calderon.

Od pierwszych minut przewagę miały “Koguty”, którzy powinni wyjść na prowadzenie. W 8. minucie po strzale z pierwszej piłki Kazaiha Sterlinga piłka przeleciała nad bramką. Chwilę później odpowiedział Real. Mocne uderzenie Martina Calderona i  futbolówka trafiła w słupek. “Królewscy” zaczęli dochodzić do głosu i udało im się zdobyć bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, źle wybił piłkę jeden z obrońców Spurs. Pięknie z woleja uderzył Cesar, a piłka znalazła drogę do siatki. Goście jednak nie cieszyli się długo z prowadzenia. Z lewej strony dośrodkował Jack Roles, a do bramki świetnym strzałem z główki trafił Japet Thanganga.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Tottenhamu. Po faulu Gorki Zabarte na Kazaihu Sterlingu, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcus Edwards i pewnie pokonał bramkarza rywali. Real był bardzo poddenerwowany straconą bramką i zamknął Tottenham na swojej połowie. Blisko gola wyrównującego było w 55. minucie. Alberto przejął piłkę w środkowej strefie boiska, podprowadził ją pod pole karne i uderzył tuż obok bramki. Przewaga Realu, jednak była ogromna i bramka w końcu musiała paść. Po podaniu od Cesara, bramkę pięknym strzałem zdobył Martin Calderon. Mimo ogromnej przewagi Królewskich, gola zdobył Tottenham. Po podaniu Marcusa Edwardsa piłkę do siatki skierował Kazaih Sterling. Ostatecznie Tottenham pokonał Real 3:2 i awansował na pozycję lidera. Real jest trzeci.

01.11.2017, 4.kolejka fazy grupowej Młodzieżowej Ligi Mistrzów, Tottenham Training Centre

Tottenham U19- Real Madryt U19 3:2 (1:1)

Japet Thanganga 27′, Marcus Edwards (k) 47′, Kazaih Sterling 82′ – Cesar 20′, Martin Calderon 61′

Tottenham U19: Brandon Augustin – Timothy Eyoma, Keanen Bennets, George Marsch, Japet Thanganga –  Brooklyn Lyons Foster, Jack Roles (Tariq Hinds 75′), Oliver Skipp, Kazaih Sterling (Reo Griffiths 90+4′) – Marcus Edwards (Edmond Maghoma 89′), Samuel Shahsoua

Real U19: Adrian Fernandez – Cesar Lopez, Gorka Zabarte, Adri – Alberto, Miguel Baeza (Moha 78′), Martin Calderon, Cesar, Francisco Garcia – Joaquin Rodriguez, Jordi Govea (Luis Vacaz 53′)

Żółte kartki: Jack Roles, Kazaih Sterling, Edmond Maghoma – Jordi Govea, Gorka Zabarte

Sędzia: Peter Kjærsgaard-Andersen