Młodzi Polacy lepsi od Ukrainy

Reprezentacja Polski U-21 wygrała 2:0 z Ukrainą w towarzyskim meczu. Bramki dla naszego zespołu strzelali Mariusz Stępiński i Kamil Mazek.

Już po kwadransie na prowadzenie wyszli biało-czerwoni. Krzysztof Piątek popisał się idealnym zagraniem w tempo do Mariusza Stępińskiego, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza i otworzył wynik.

Dziesięć minut przed przerwą Ukraińcy powinni jednak wyrównać. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Sebastian Rudol przypadkowo dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym, a arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Ivan Zotko, jednak jego strzał świetnie obronił Jakub Wrąbel.

Tuż po przerwie Polacy przeprowadzili ładną akcję, którą strzałem zakończył Patryk Lipski. Jednak i jego strzał i dobitka Adama Buksy nie znalazła drogi do bramki. Później dobre sytuacje mieli goście. Dwie świetne interwencje zaliczył jednak bramkarz naszej drużyny.

W 62 minucie Polacy mieli doskonałą szansę na podwyższenie wyniku. Przemysław Frankowski wykorzystał fatalny błąd obrońcy rywali. Przejął piłkę w polu karnym i wyłożył ją Mariuszowi Stępińskiemu. Napastnik Nantes miał przed sobą pustą bramkę, w ostatniej chwili został jednak zatrzymany ofiarnym wślizgiem.

W kolejnych minutach trwała wymiana cios za cios, a ostatni kwadrans goście grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Volodymyra Grachova. W ostatnich minutach Polacy musieli wręcz dobić rywali. I mieli na to doskonałą szansę.

Najpierw Dawid Kownacki świetnie wbiegł w drogę rywalowi, który próbował ratować się wślizgiem. Zamiast piłki, uderzył jednak w Polaka, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Fatalnie jednak uderzył Mariusz Stępiński, który strzelił prosto w bramkarza, a dobitka Dariusza Formelli poleciała nad poprzeczką.

Już minutę później Stępiński popisał się jednak ładnym podaniem do Kamila Mazka, który w sytuacji sam na sam pewnym strzałem ustalił wynik spotkania. Jeszcze przed końcem doskonałe sytuacje miał Stępiński, jednak tego dnia szwankowała jego skuteczność.

Polska – Ukraina 2:0 (1:0)

Bramki: 14′ Mariusz Stępiński, 85′ Kamil Mazek.

Polska: Wrąbel – Rudol (88′ Szymiński), Bednarek, Jach, Moneta – Frankowski, Kubicki (88′ Uryga), Lipski (72′ Kownacki), Buksa (72′ Mazek), Piątek – Stępiński.

Ukraina: Makhankov – Tymchk, Zotko, Chobotenko, Grachov – Korobenko, Haratin, Arendaruk, Kochergin, Hryso – Korniew.