Młody talent na dłużej w Bayernie

fcbayern.com

Bayern coraz mocniej stawia na młodych zawodników. W poprzednim sezonie prawdziwym objawieniem okazał Alphonso Davies. W obecnych rozgrywkach rozkręca się Jamal Musiala, który właśnie podpisał nowy kontrakt.

Po tym, gdy Davies na stałe zameldował się w podstawowym składzie Bayernu i pomógł klubowi z Bawarii zdobyć trofeum, Bayern odważniej stawia na młodych zawodników. Swoje szanse dostaje w tym sezonie Jamal Musiala, który wystąpił już w 18 spotkaniach, w których zdobył 3 bramki. Monachijczycy nie mieli w zamiarze czekać, aż ktoś sprzątnie im ten diament i zaoferował Anglikowi profesjonalny kontrakt. Nowa umowa zamiast do 2022, będzie obowiązywać do 2025 roku.

Potencjał na gwiazdę

Ostatnio utalentowanego zawodnika pochwalił Kingsley Coman:

Jamal jest naprawdę bardzo dobry. Ma ogromny talent. Przypomina mi mnie, gdy zaczynałem profesjonalną karierę. Codziennie daję mu wskazówki, ale najlepszą wskazówką jest “graj”, “zbieraj minuty”. Może robić postęp tylko poprzez zbierania doświadczenia. Myślę, że Jamal będzie topowym zawodnikiem już za dwa, trzy lata.

Czy Coman trafi ze swoimi przewidywaniami? Za kilka lat się przekonamy. Teraz Musiala musi zbierać minuty i przebijać się do świadomości fanów europejskiej piłki. Wiele wskazuje na to, że Bayern zatrzyma u siebie młody diament na długie lata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *